İstiklalin ve istikbalin 150 yılı aşkın süredir savunuculuğunu yapan Türk basın tarihindeki yerini altın harfler ile alan Kastamonu basını dün olduğu gibi bugün de memleketinin sesi olmaya devam etmektedir.

Hüsnü Açıksöz önderliğinde İstiklal Mücadelesi’nde önce vatan diyerek çıkılan yolda milli ruhu ilmek ilmek işleyen Kastamonu basının kurtuluşta ve kuruluşta yeri hep ayrı olmuştur.

Fedakarlık, sorumluluk ve bilgi birikim isteyen gazetecilik mesleği kritik öneme sahiptir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek gibi kutsal bir sorumluluğu omuzlarında taşıyan gazeteciler, dünden bugüne şehirlerimizin ve ülkemizin gelişmesindeki önemli etkenlerdendir.

 Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Basın milletin müşterek sesidir’ sözü ile basının ne denli önemli olduğunun altını çizmiştir.

Tüm değerlerine sahip çıkarak ülkesinin dirliği, birliği ve gelecek nesillerin refahı için çalışmalarını fedakarca sürdüren tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bu kutsal mesleği önce vatan, önce millet, önce değerlerim diyerek yapan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz başta olmak üzere devraldığı onurlu bayrağı dalgalandıran ve Hakk’ın rahmetine kavuşan tüm gazetecilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Yine Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üst bir vazife bilinciyle hareket eden tüm idarecilerimizin de 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düşüncesiyle görevini yürüten tüm idarecilerimize şükranlarımı sunuyorum.