İstiklalimizin ve istikbalimizin teminatı aziz Türk Gençliği dün olduğu gibi bugün de yarın da ülkemizin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Aydınlık yarınlarımızı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücünü temsil eden gençlerimiz bizlerin göz bebeğidir.
Bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs, Türk Milleti’nin kendisine vurulmak istenen prangaya karşı yekvücut olacağını dünyaya ilan ettiği gündür.
104 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı egemenlik meşalesi ilelebet bizlerin yol göstericisi olacaktır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de mukaddes topraklarımızın öncelikli emanetçileri olarak işaret ettiği Türk Gençliği’nin omuzlarında kuşkusuz önemli ve büyük bir yük vardır. Türk Gençliği hayatının her noktasında sorumluluklarının farkına varmış ve muasır medeniyetler seviyesine ülkesini taşımak adına çalışmıştır. Tarihte olduğu gibi bugün de milletinin ve devletinin üzerine oynanan tüm oyunları bozmuş olan bu gençlik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her alandaki gelişiminde öncü olmuştur.
Kıymetli gençler sizlere güvenimiz tamdır. Ülkemizin geçmişten günümüze gelişiminde sizlerin imzaları olduğu aşikardır. Özveri ve kararlılıkla ülkesi için dertlenen, milleti için çalışan tüm gençlerimizin alınlarından öpüyorum. Bu can bu bedende oldukça sizlere hizmet etmekten asla yorulmayacağımı bilmenizi istiyorum.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere toprağı vatan yapan tüm kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
Ne Mutlu Türk’üm diyene.