Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine DoubleTree by Hilton Antalya City Centre Otel'de düzenlenen Yörük Türkmen Buluşması’na katıldı.
Antalya’da Yörük Türkmen Buluşması’na  ev sahipliği yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yörük Türkmenlerin taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Yörük Türkmen Buluşması’nda CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz de eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, Yörük Türkmen temsilcilerinin taleplerini ve sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini anlattı.

Düzenlen Yörük Türkmen Buluşması’na Irak Türkmenleri adına  22 yıldır Antalya’da faaliyet gösteren Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği katıldı.  

Yörük Türkmen Buluşması’nda söz alan Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği  Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, “Mazlum ve mağdurun yanında olmak insani ve vicdani bir sorumluluktur.  Irak Türkmenleri uzun yıllar haksızlığa uğradı, katliamlar yaşadı ve insan hakları ihlâline maruz kaldı. CHP heyeti, hem Kasım 2014, hem de Eylül 2021 yılında Kerkük’ü ziyaret etti ve Türkmen yetkilileri ve halk ile bir araya geldi. Irak Türkmenleri, zor günlerde yanında olanları asla unutmaz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, “iktidara geldiğimizde Irak ve Suriye Türkmenleri ile ilgili daha aktif bir politika yürüteceğiz” vurgusu yaptı.