O iyilik yapmayı seven, gönlü yüce, yaptığı başarılı işlerle adını ticari sektörde sık sık duyduğumuz biri...

SERKAN ŞAHİN; Yıllarca Berlin’de yaşamış Of’lu bir ailenin erkek evladı, bugün Dubai’de ticari sektörde adı en çok duyulan kendisinden saygı ve sevgi ile bahsedilen biri…

Ayağının tozuyla Dubai’den İstanbul’a gelen ve bizi kırmayarak özel programımız için Ankara Karum AVM’de bizle buluşan Serkan Şahin’i canlı yayına konuk ettik...

İş Adamı Serkan Şahin Başkent Postası TV muhabirlerinden Cansel YILDIZ ve Ezgi ACAR’ın Karum AVM’den canlı olarak yayınladığı Gezi-Yorum programında eğlenceli ve bir o kadar da keyifli bir muhabbet gerçekleştirdi. 

ARABESKİ SEVİYORUM ÇÜNKÜ DUYGUSALIM…

Hangi tür müzik dedik Şahin’e; Arabeski çok sevdiğim için çok duygusal bir yapıya sahibim. Arabesk ile kendimi özdeşleştiriyorum. Yurt dışında gençler çoğunlukla rap veya rock dinliyorlar ama şarkıdaki anlamları bilmiyor, hissedemiyorlar. Ama arabeskin ruhu var, alıp bizi bir yerlere götürüp duygu dolu yolculuk yaptırıyor.  

SERKAN GÖNLÜMÜZE TAHT KURDU…

Dubai nasıl orada yaşam güzel mi? Sorumuz kısa ve öz yanıt veren Şahin; Dubai de yaşam güzel, vergilendirme iyi, hava bir harika yolunuz düştüğü zaman Serkan’ın melekleri siz Cansel ve Ezgi ikilisi, her an bana uğrayabilir şeklinde esprili cevabı ile hepimizin gönlüne taht kurdu.

KARDEŞLERİM HERŞEYİM, YEĞENİM Mİ? “O” BANA EVLAT SEVGİSİNİ TATTIRANDIR…

Erkek kardeşi İdris Tolga Şahin’in sesinin güzel olduğuna değinen Serkan; “Kardeşim İdris’in pek yakında bir single’ı çıkacak, ona şimdiden başarılar diliyorum. Bir de kız kardeşim var, hele bir de oğlu Ayaz var ki yeğenim inanın  kendisi dillere destan. Onu sanki çocuğum gibi görüyorum, evladım benim O.

İnsan kalbinde nasıl evlat sevgisini hisseder işte onun adı Ayaz’dır bende. Kendini o kadar sevdiriyor ki, sadece ben değil onu tanıyan herkes bir anda onun büyüsüne kapılıyor. Ayaz’ı evlat gibi sevmemin nedeni annesini çok sevmemden kaynaklıdır. Hepsine sizin programınız vasıtası ile sevgilerimi ve selamlarımı yolluyorum.

Sohbete kaldığımız yerden devam ettik,  Karum AVM’ de gerçekleşen görüşmede İş Adamı Serkan Şahin’e Hakkında Merak Edilen her şeyi sorduk.

FAVORİ YEMEĞİM LAHANA SARMASI, AMA BABAANNEMİN ELİNDEN…

En sevdiğim Türk yemeği, taze fasulye diyen Şahin; “Fakat benim hayatımda lahana sarmasının yeri bambaşkadır. Bu yemek bana içimdeki sevgiyi, hasreti ve sıla özlemini hatırlatmıştır hep. Benim hayatımda en çok önem taşıyan babaannem o güzel elleriyle lahana sarmasını o kadar güzel yapar ki inanın anlatılamaz sadece afiyetle yenir. Standart bir Laz kadını olan babaannemin o güzel ellerinden yediğim lahana sarmasını daha başka hiçbir yerde yemiş değilim. İstanbul’a misafirim olursanız onun yemeklerini gelin tadın derim” şeklinde konuştu...

BİZİM KIZLAR SERKAN’A KIYMALI LAHANA SARACAK…

Programda Cansel Yıldız’ın ben de güzel lahana sarması yaparım demesi ile Serkan Şahin ne olur bana lahana sarması yap ta ben de yoğurdu alıp geleyim oturup hep beraber yiyelim şeklinde espri yaptı.

Cansel: Ben lahanayı sarıp sana ikram edeyim de yedikten sonrası beni bağlamaz demesi ile:

Serkan; “ Sen yaparsın, Ezgi çeşnici olur yer dener, ona bir şey olmazsa ben de yerim demesi şeklindeki espriler canlı yayında adeta havada uçuştu.

OF’LUYUZ ALLAH’A BAĞLIYIZ…

Aslen Of’luyum diyen Serkan Şahin; “Bizim oranın insanı biraz sıkıntılıdır. Çok sevecendir ama tepesi attığında of ya of! dersiniz, inanın gözleri hiçbir şeyi görmez. Oflu’lara Trabzon’a mı bağlısınız dediğinizde bile; Biz Allah’a bağlıyız derler.

BEN O ANI ŞİMDİYİ YAŞAMAYA GAYRET EDEN BİR İNSANIM…

Sosyal medyada, sadece Instagram da varım diyerek sorularımız cevaplayan Şahin; “ Ben sadece yaptığım işlerle ilgili güncelleme yapıyorum, ama mesela bir yere davete gitmişimdir oradan hikayeler atarım. Hakan Altun abimi izliyorumdur, o zaman story atarım ve onu da mutlaka yayınlarım. Ben anı, o zamanı yaşamaya gayret eden bir insanım; Şimdilerde ise var olmayan şeyi göstermek yaygın; Bakıyorsun insanlar orada hep mutlu, hiç olumsuz bir şey yok. Orası bana göre pek gerçeği yansıtmamaktadır. Böyle oturup kahve içsek muhabbette etsek güzel değil mi sizce? Ben sosyal medyayı bazı konularda gerçekçi bulmuyorum.

SERKAN ŞAHİN İÇİN KULLANILACAK TEK KELİME VAR: “ADAM GİBİ ADAM”…

Toplumun söylediği benim için bazen önemli değildir. Ben zaman zaman kafama estiğimi yaparım. İş adamıyız İster istemez göz önündeyiz. Her yaptığımla örnek olmalıyım, toplum beni doğru tanımalıdır sözleriyle “ Adam gibi Adam” olduğunu ispat eden Şahin; “Almanya’da yaşarken çok kitap okudum ve Türkçemi de genişlettim. Gurbetçi olduğumu konuşmamdan yakalayamıyorlar, ancak giyim kuşam ile bu gurbetçiye benziyor diyorlar. Türkiye’de benim bir sosyal projem var.  SMA hastası Esnem Fatma bebeğin gönüllü abisiyim. Onun iyileşmesi için sonuna kadar bu projenin içindeyim ve ben onların yardım çağrısına asla sessiz kalmayacağım. Bu hastalığı ve ailelerin de derdi çekenlerini gördükçe, onları düşündükçe. acıya, çaresizliğe kelimeler yetmiyor, inanın ateş düştüğü yeri yakıyor. SMA hastalarını hele ki bebekleri, çocukları görmemezlikten gelemeyiz ve biz bu konunun içinde, bu projede her zaman varız, yardıma hazırız” diyerek sözlerini noktaladı…

Şahin’le keyifle geçen canlı yayınımıza son verirken ve de vedalaşırken bir ara gönlümüzü de alıp götürdüğünü hissettik bu güzel insanın. Kendisi bize teşekkür ederek, bir gün mutlaka bir yerde yollarımızın kesişmesi mümkün diyerek yanımızdan ayrıldı…