Köklü Değişim olarak "Ramazan Nasihat Zamanı" teması ile başlatmış olduğumuz Ramazan kampanyası kapsamında Van geleneksel iftar programımızı gerçekleştirdik.

İftar sonrası cemaatle akşam namazının kılınmasının ardından Köklü Değişim yazarlarından ilahiyatçı Abdullah İmamoğlu, davetlilere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

İmamoğlu, Ramazan ayının Kur’an ayı olmasından hareketle çeşitli ayetlerle Allah Subhanehu ve Teala’nın kısa süre önce yaşadığımız deprem felaketinde ne kadar aciz olduğumuzu hatırlattığının altını çizerek mülkün sahibinin kullar değil Allah (c.c.) olduğu ve onun hükmünün geçerli olması gerektiğini vurguladı. Bu yıl Ramazan ayına “Ramazan Nasihat Zamanı” ismini verdiklerini ve Ramazan ayı faaliyetlerini bu kapsamda sürdüreceklerini ifade eden Abdullah İmamoğlu, Peygamber efendimizin “Din Nasihattir” sözünden hareketle, nasihat kavramının aynı zamanda ihlas ve samimiyeti ifade ettiğinin altını çizdi.

İmamoğlu, konuşmasında Allah’a, Kur’an’a, Rasulullah’a karşı samimiyetin nasıl olması gerektiğini anlattıktan sonra Müslümanlara ve yöneticilere karşı nasihatin de çok önemli olduğunu hatırlattı. Bu işte tüm Müslümanlara ve özellikle de İslami camiaya sorumluluk düştüğünü, deprem sürecinde Müslümanlar olarak nasıl bir dayanışma sergilediysek toplumun değişimi, yöneticilerin hak üzere muhasebe edilmesi, uyarılması, düzeltilmesi konusunda da sorumlu olduğumuzu hatırlattı.

Sohbet sonrası misafirler de söz alarak fikirlerini beyan etti ve hasbihal edildi.

İftar programımıza iştirak eden, tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun.

#RamazanNasihatZamanı