TN Farma Sağlık Ürünleri San. Tic. ve Ltd. Şti. Kukya ile birlikte, Düzce Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu (1., 2., 3. Kademe) öğrencilerine yönelik sosyal sorumluluk kampanyası düzenledi. TN Farma tarafından ”1 Satın Al 1 Ver” ilkesiyle sosyal sorumluluk amaçlı satışa sunulan Kukya hijyen ürünleri, Kukya eğitim materyalleri ile birlikte Düzce’de öğrenimlerine devam eden, özel eğitim gerektiren otizmli bireylere ulaştırıldı.

Kukya ve gönüllüleri tarafından Düzce Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim
Uygulama Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen sosyal sorumluluk kampanyasında okula gönderilen, otizmli çocukların eğitimi için kullanılan özel olarak hazırlanmış kitaplar ve kimyasal SLS, SLES, paraben içermeyen Kukya şampuanlar hem velileri hem öğrencileri sevindirdi. 1 Kukya 1 Çocuk diyen Kukya kurucularından Ayşegül Arslan ile Gökhan Rıdvan Eroğlu, Kukya ekibinin COVID-19 önlemleri sebebiyle bölgeye az sayıda kişiyle gittiğini belirtti. İki kurucu Arslan ve Eroğlu, başta Hakan Okuyucu, Mualla Yıldız, Vira Trend, DND Express, TSN Sağlık, Birleşmiş Yatırım Holding, Denge Ecza Deposu, Zalix Pharma & Cosmetic, E. Burak Gürel, Hasan Özdemir, Zafer Mücahitoğlu, ve Ramazan Eroğlu olmak üzere kampanyaya destek veren herkesin iyi dileklerinin veliler ve öğrencilerle paylaşıldığını belirtti.

Kukya Hakkında

TN Farma Sağlık Ürünleri San. Tic. ve Ltd. Şti. ”Kukya” projesini 2018 yılında hayata geçirdi. Kukya markasıyla üretilen şampuan ve dezenfektan ürünleri  ”1 Satın Al 1 Ver” ilkesiyle satışa sunuluyor. Satın alınan her ürün dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Proje kapsamında çocuklar için eğitim materyalleri oluşturuluyor. Kukya’nın sosyal medya hesaplarından yayınlanan eğitici temalarla çocuklara, ailelere, öğretmenlere hitap eden dijital içerikler üretiliyor. Kukya; Baykuş, İskelet, Mumya, Maskeli, Mikrop ve Yarasa karakterlerinden oluşuyor. Her biri farklı eğitici özellikler barındıran bu karakterler çocukların eğitim arkadaşları oluyor ve çocuklar Kukya ile öğreniyor. Kukya ile ilgili detaylı bilgi için http://www.kukya.com.tr/ web sitesini
ve https://www.instagram.com/kukyaa/ instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.