Mardinli genç topladığı kitapları okula bağışladı

Mardin'de Mehmet Kalkan isimli bir çiftçi, "Haydi İstanbul Bir Kitap Da Sen Uzat Mardin'e" adındaki kampanyası sonrası topladığı kitapları bir okula bağışladı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde nüfuz eden Mehmet Kalkan isimli bir çiftçi, başlattığı "Haydi İstanbul Bir Kitap Da Sen Uzat Mardin"e isimli kampanyasında topladığı yüzlerce kitabı Mehmet Doğru Ortaokulu'na bağışladı. İstanbul'un her sokağına ve semtine giderek bu kitapları topladığını söyleyen Kalkan, Mardin'deki köy okullarının kitaplara muhtaç olduğunu belirtti.

ÇALIŞTIĞIM İŞ YERİMİN LOJMANINI KÜTÜPHANEYE ÇEVİRDİM"
Kitap kampanyasına başladığı sırada çevresinden eleştiri gördüğünü söyleyen Kalkan, "Bunun yanında bana destek çıkanlar da oldu. Bir kitapla başlayarak çalıştığım iş yerimin lojmanını kütüphaneye Çevirdim. Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın, yaptığım paylaşımlar sonrası bana destekte bulundu. Yine MNG Kargo Müdür Yardımcısı Nedim Aydoğan ile iletişime geçerek bu ağır yükü üzerimden attım. Bu kitaplar İstanbul'dan yola çıkıp Mardin'deki sabilerimize umut ve ümit oldu. Son olarak ise yaptığım kampanyaya her türlü desteği sunmaya çalışan Sn. Nedim Aydoğan ağabeyim ile Mardin Turizm İl Müdürü Sn. Sabahattin Genc'e çok teşekkür ederim." dedi.