Mert Ramazan Demir Kimdir Nereli? Filmleri Ve Dizileri. Yalı Çapkını Ferit Aslında Kim? Kaç yaşında? Boy, kilo, burcu. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Mert Ramazan Demir, 28 Ocak 1998, İstanbul Bakırköy doğumlu dizi ve film oyuncusudur.
4 abisi vardır ve Aslen İzmitli’dir.
1.78 boyunda ve 73 kilo olan oyuncunun spor vazgeçilmezidir.
Kova burcundan olan genç aktör basketbol ve masa tenisi oynamayı çok seviyormuş.
Ayrıca fırsat buldukça da ata biniyormuş.

Sosyal medyada çok büyük bir fan kitlesi olan genç oyuncu sosyal medyayı çok kullanmıyor.
Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile resmi Twitter hesabında 47.500, İnstagram hesabında 2 milyon 600 bin takipçisi bulunuyor.

Mert Ramazan Demir'in çocukluğu İstanbul’un Bakırköy ilçesinde geçti.
Yakışıklı olduğu için, sürekli çevresindeki insanlar tarafından dikkat çekip, birçok kişi kendisini ekranlarda görmek isteyince Mert Ramazan Demir de bu ilgiye karşılık vermek adına Sema Bekmez Cast ajansına kaydolarak oyuncu olmaya karar verdi.

Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio’da eğitim aldıktan sonra ilk olarak bir çok yeni oyuncunun uğrak dizisi olan Arka Sokaklar dizisinde bir bölüm yer aldı.

Profesyonel anlamdaki ilk oyunculuk tecrübesini ise 2015 yılında “Aşkopat” filmi ile yaşadı.
2017 yılında bir bölüm de Fazilet Hanım Ve Kızları dizisinde oynadıktan sonra 2019 yılında da Üç Harfliler filmi serisinin son filmi olan Adak filminde ve Sesinde Aşk Var filminde yer aldı.
2019 yılında yönetmenliğini Sonia Nassery Cole’ün yaptığı “I Am You” sinema filminde başrolü Damla Sönmez, Cansu Tosun ve Ushan Çakır ile paylaştı.
2020’de yayınlanan, yönetmenliğini Can Evrenol’un yaptığı “Çıplak” isimli mini dizinin başrolünde yer aldı.
Yine 2020 yılında FOX Tv’nin ilgi gören dizisi Öğretmen dizisinin oyuncu seçmelerine katıldıktan sonra dizinin oyuncu kadrosunda kendisine yer buldu ve dizinin önemli karakterlerinden birisi olan Ateş karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı.
Öğretmen dizisi gibi önemli bir diziyle dizi oyunculuğuna devam edebilmesi kariyeri açısından gerçekten de çok büyük bir önem arz ediyordu.
O dönem, Öğretmen dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy ve Koray Kerimoğlu, genç oyuncunun henüz dizi başlamadan önce bile bu rolde başarılı olacağına neredeyse kesin gözüyle bakmıştı.
Ancak dizi beklendiği kadar ilgi görmedi ve kısa sürede final yaptı.
2021 yılında Ölüm Zamanı dizisinde Ayhan karakterine hayat verdi.
2022 yılında UFO filminde oynadı.
2023'te Şahmaran dizisinde Cihan karakterine hayat verdi.

Başarılı oyuncu şimdilerde ise Star TV dizisi olan ve büyük ilgi gören Yalı Çapkını dizisinde baş rolde Ferit Korhan karakterini canlandırmaktadır.
Genç oyuncu Yasemin Özbudun menajerlik bünyesinde kariyerini sürdürmektedir.