TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’nda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Kemal Karahan, Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk, Antakya Kaymakamı Abdullah Akdaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, çok sayıda öğrenci, eğitimci ve veliler katıldı. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açılış programında yaptığı konuşmada; Afetin etkilerinin en çok görüldüğü Hatay’da eğitim öğretimin aksamaması için gereken tüm çalışmaların yapıldığını, afetzede öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını, sürecin başarıyla yürütülmesi için tüm eğitimcilerin azimle gayret gösterdiklerini ifade etti. Bakan Tekin başarılarla dolu bir dönem olması temennisinde bulundu. 

Açılış programı konuşmalarının ardından TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’nda ilk ders zilini çalan Bakan Tekin, protokol üyeleri eşliğinde öğrencilerle ve velilerle vakit geçirdi. 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’da öğrencilerle ve velilerle uzun süre sohbet ederek eğitim öğretim döneminde başarılar dileğinde bulundu. Başkan Yılmaz, Antakya Belediyesi olarak eğitime destek çalışmalarının devam edeceğini de belirtti. 

 

------------------------------ &----------------------------- ------------------------------ -----------&------------------ ----------- 

 

BAŞKAN İZZETTİN YILMAZ’DAN ESNAFA BÜYÜK DESTEK 

 

Antakya’da 6 Şubat deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, kent esnafını büyük bir yükten kurtaran müjdesini duyurdu.  

Kentteki ekonomik durgunluğun kırılması, ticari hayatın canlanması için yakın zamanda konteyner ve prefabrik işletmelere geçici faaliyet izin belgesi verilmeye başlanacağını açıklayan Başkan Yılmaz, evrakları mevzuata uygun olan işletmelerden herhangi bir ücret alınmayacağını açıkladı. Kent esnafına büyük destek olacak müjde sevinç yarattı. 

 

Başkan Yılmaz’ın Müjdesi Esnafı Memnun Etti  

 

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şehrimizde yaşadığımız depremler dolayısıyla ortaya çıkan müşkül durumun düzeltilmesi ve hayatın normalleşmesi ile ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi amacıyla ilçemizde yeterli sayıda kalıcı işyerleri yapılıncaya kadar Belediyemizce çadır, konteyner, prefabrik vb. geçici işyerlerine geçici faaliyet izin belgesi verilmeye başlanacaktır.  

Bu kapsamda Antakya Belediyesi olarak evrakları mevzuata uygun olan Sıhhi işyerleri, 3.Sınif Gayrisıhhi işyerleri, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile hazır beton santrallerinden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Başvurular; Antakya Belediyesi odabaşı ek hizmet binasında bulunan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.  

Kentte her kesime yönelik çalışma gerçekleştiren Başkan İzzettin Yılmaz’ın müjdesini sevinçle karşılayan esnaflar Başkan Yılmaz’ın müjdesine çok memnun olduklarını belirterek Başkan İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini sundular. 

 

------------------------------ &----------------------------- ------------------------------ -----------&------------------ ----------- 

 

İŞÇİ DOSTU BAŞKAN İZZETTİN YILMAZ  

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE EK PROTOKOL İMZALADI 

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, belediye şirket ve işçi personellerine toplu iş sözleşmesi kapsamında zam yapılması için protokol imzaladı. 

İşçi dostu Başkan olarak Antakya tarihine adını altın harflerle yazdıran ve işçinin hakkını alın teri kurumadan teslim etme prensibi ile gerekirse kendi maaşından feragat ederek işçinin maaşının zamanında verilmesi talimatını da veren Başkan İzzettin Yılmaz’ın duyurusu personeller tarafından memnuniyetle karşılandı. Başkan Yılmaz, protokol kapsamında verilen net 2500 TL ile 4500 TL arasındaki ek zammın tüm personellere hayırlı uğurlu olması temennilerini iletti. 

 

İşçi Personelerden Başkan Yılmaz’a Teşekkür 

Protokol imza töreninde yetkili sendika temsilcilerinin yanı sıra Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Alev Seçmen de hazır bulundu. Başkan İzzettin Yılmaz protokol ile ilgili yaptığı açıklamada; “Belediye Şirket Çalışanlarımız ve İşçi Personelimiz için Hak-İş Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesine ek protokol imzaladık. Protokol kapsamında verilen net 2500 Tl ile 4500 Tl arası ek zam personellerimize hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi. 

İmzalanan protokolden çok memnun olan işçi personeller, desteklerinden dolayı Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini sundular.