Milli İrade Platformu “Dünya tarihinin en vahşi soykırımlarına, en kanlı işgallerine, en acımasız katliamlarına imza atan Amerika'nın, sözde 1915 olaylar üzerinden ecdadımızı soykırımla itham etmesini nefretle ve şiddetle kınıyoruz.

ABD'nin başkanı Joe Biden eğer bir zulümden ve soykırımdan bahsedecekse öncelikle kendi kanlı tarihi ve geçmişi ile yüzleşmeli, aynı zamanda bugün dünyanın birçok bölgesinde yaptıkları katliamlarla ve hatta kendi ülkesinde siyahi vatandaşlarına karşı işlemeye devam ettikleri cürümlere bakmalıdır.

ABD o topraklarda yaşayan Kızılderililerin soykırıma maruz kalarak yok edilmesi üzerine kurulmuş bir devlettir.  Kurulduğu günden beri varlığını şiddete, işgallere, sömürüye, çatışmalara ve katliamlara borçlu olan ABD'nin tarihi Hiroşima ve Nagazaki’ de, Vietnam’da,  Irak'ta, Afganistan'da, Suriye'de ve daha birçok bölgede faili olduğu milyonlarca insanın katliamında ve yağmalanan, yıkılıp yok edilen şehirlerden ibarettir.

Osmanlı ise, her dinden, her ırktan, her kültürden, her milletten insanların kendi inançları, kültürleri, dilleri ile birlikte var olduğu bir adalet, hoşgörü, kardeşlik, huzur ve refah İmparatorluğu idi.

Dünya tarihinin büyük arşivleri, bunu sayısı ve eşi benzeri olmayan numune-i imtisal belgeleri ile doludur.

Tarihi kendi belgeleri ile okumaktan korkanlar ile çıkar ve menfaat odaklarının tutsağı olanlarını sözde soykırım ithamı, tarihin en büyük iftiralarından biridir.

ABD başkanı Joe Biden, iftirasını mazeret olsun diye, “suçlamak için değil, bir daha tekrar etmesin diye söylüyoruz.” diyor. Biz tarihe not düşmek ve yalın bir gerçeği bir kez daha tüm dünyaya ilan etmek için söylüyoruz: Dünya tarihinin en soykırımcı devleti Amerika'dır.” dedi.