Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, 31 Temmuz Cuma günü başlayıp 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek olan mübarek Kurban Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Coronavirüs salgın hastalığının gölgesinde idrak edilecek olan Kurban Bayramının millet için anlamlı olduğuna dikkat çeken Taşkın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle milletimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Kurban, milletimiz için sevinç ve mutluluk demektir. Kimsesizlerin, yardıma muhtaçların, hastaların, komşularımızın, yakın ve uzak akrabalarımızın ziyaret edilerek sevindirildiği önemli günlerden biridir. Kurban Bayramı, sevdiklerimizi yanımızda hissettiğimiz bir gündür.

Mübarek kurbanlarımızdan sevap beklentimiz var. Kurban, kimsesiz ve yoksulları sevindirerek maneviyatımızın gıdasını temin edeceğimiz gibi, bizleri Allah ile buluşturacak bir ibadettir. Bu nedenle gönül kilitlerini kırmak gerekir. Küslük ve dargınlıklara son verip, Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi davranmak çok önemlidir. Bu bayramın özüne yakışır şekilde ifa edilmesi gerekir. Bu bayram diğerlerinden farklıdır. Allah, rahmetiyle milletimizi sevindirecektir. Gönül kapıları açılacak, birlik ve beraberliğimiz vücut bulacaktır. Kurban Bayramında Müslümanlar arasında kardeşlik oluşur. Allah’ın izniyle sevgi tohumları ekilir.

Bu bayram da, İslam âleminin dağılmışlığının ve ayrılık rüzgârlarının son bulmasını, akan kanların, kırılan kalplerin, akan gözyaşlarının son bulmasını ümit ediyoruz. Dünyayı saran ve ülkemizde de binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan salgın hastalığının etkisini kaybetmesini ve tamamen sona ermesini diliyoruz. Allah, kendisine bağışlanacak olan kurbanların hürmetine inşallah bu dileğimizi kabul eder. Barış, huzur ve mutluluğun İslam âlemine hâkim olduğu günlerin geri gelmesini Allah’tan temenni ediyoruz. Sevgiye, huzura, barışa merhaba diyoruz. İslam âlemini birlik, beraberlik, güzellik ve mutluluk kaplasın istiyoruz. Kurban Bayramının özüne yakışır bir şekilde coşku ve sevinçle ifa edilmesini dilerken, sağlık konusunda da dikkatli olunmasını tavsiye ediyoruz. Salgın hastalığının gölgesinde ifa edilecek olan mübarek Kurban Bayramının; tüm halkımız nezdinde dostluk ve barışa, sevgiye, kardeşliğe, birlik ve beraberlik içinde yeni umutlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”