Çalışan Gazeteciler Günü Bağcılar Belediyesi ve bir vakıf üniversitesinin birliğiyle 10 Ocak gününde kutlandı.

10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Bağcılar Belediyesi, birçok medya kuruluşu ile fedakâr ve cesur gazeteciyi ödüllendirdi.

DOĞRU HABER PEŞİNDE KOŞAN GAZETECİLERİ TEBRİK EDİYORUM”

Törende Gazetecilere seslenen Başkan Çağrıcı şunları söyledi:

“Öncelikle zor bir görev yaptığınızı söylemek istiyorum. Haber yapmaya giderken neyle karşılaşacağınızı bilmeden gidiyorsunuz. Haber yapacağız derken haber olan arkadaşlarımızın olduğuna yine şahitlik ediyoruz. Şartlarınızın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu zor şartlar altında bir de gerçek ve doğru habere ulaşma noktasında çaba sarf ettiğinizin de farkındayız. Bilim ve teknolojinin geliştiği bir süreçte özellikle sosyal medyada yine yalan haber furyasının cirit attığı ve doğru haberden daha fazla prim yaptığı bir süreçte doğru haber yakalamanın doğru haber yapmanın da ne kadar önemli olduğunun da yine farkındayız. Bu vesileyle doğru haber peşinde koşan sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

Törende ödül alan Diyarbakır'ın tek kadın muhtarı Dilek Demir (Meşhur Muhtar Abla) duygularını şu şekilde dile getirdi : İstanbul'da düzenlenen Haberin kahramanları-2 ödül töreninde yılın en iyi kalpli haber kahramanı ödülünü bize layık gören İstanbul Medipol üniversitesi ve Bağcılar belediye başkanı Sn.Lokman ÇAĞIRICI'ya teşekkür ederim. Gelecek nesillerimiz için varız.

BAŞKENT POSTASI / MURAT GENÇ