MUHTAR ABLA'NIN HAYVAN SEVGİSİ

Diyarbakır'ın tek kadın muhtarı olup , kız çocuklarını erken yaşça evlilikten kurtaran , muhtarlığa kurduğu dilek kutusuyla bir çok insanın hayatina dokunan Muhtar Dilek Demir daha doğrusu halkın Muhtar Ablası ; Mevcut imkanlar ile sokak hayvanlarına da gözü gibi bakıyor.

Haber merkezimiz için verdiği kısa demeçte duygularını aktaran Muhtar Abla :
"Kedi ve köpekleri beslemeye başladığım zaman baktımki kedi ve köpek sayısı arttı,
"mahallede ve muhtarlığın önünde de kedi ve köpek sayısı sürekli arttı.

Muhtarlık önünde kedilerin ve köpeklerin sayısı 150'yi buldu. Onlarla yakından ilgilendiğim için hiç pişman değilim. Çok mutlu oluyorum.

Belli bir saati yok , bütün sokak kedileri ve köpekleri yolumu gözlüyor. Sabah erkenden işe gidiyorum, kediler yolumu gözlüyor. O kedilerin beni karşılamaları, beni beklemeleri mutluluktan öte bir duygu.


İmkanım olsa bütün sokak hayvanlarını beslemek isterdim . Son zamanlarda medyada gördüğüm hayvanlara kötü muamele haberleri beni çok rahatsız ediyor.


Netice itibariyle sokak hayvanları da Allah'ın yarattığı varlıklar. Onlara sevgi ile yaklaşmalıyız.
Elimde olsa Bağlar ilçesinin tüm kedilerine ve köpeklerine yiyecek dağıtırdım " dedi.

 

“Nihayetinde insanız, gözlerine bakıp empati kurabildiğimiz zaman onları anlayabiliyoruz. İnsanlardan istediğim empati kursunlar.

Açlık kötü bir şey, bu hayvanların bir şekilde doyurulması gerekiyor. Elimden geldiğince bakıyorum.
Kış mevsiminde hayvanlar için de yem bıraktıklarını aktaran Demir, kışın havanın sert olduğunu ve bundan dolayı mahalleye yiyecek bıraktıklarını söyledi. 

Hayvanları çok sevdiğini vurgulayan Dilek Demir “Bizim ne kadar yaşamaya hakkımız varsa onların da her şeye hakkı var , dedi. 

Mahalle sakinleri de örnek davranışını memnunlukla karşıladıklarını dile getirdiler.