Eser Adı: Sessizlik Devrimi

Eser Alt Başlığı: Nefs

Yazar Adı: Nevşah Karamehmet

Yayınevi: Destek Yayınları

Türü: Kişisel Gelişim

Sayfa Sayısı: 160

 

Sessizlik insan hayatında neden devrim niteliğindedir?

Çünkü insan ancak sürekli düşünen halinden ve hiç susmayan zihninden özgürleştikçe, özündeki sessizliğe ulaşır ve varlığındaki sessizliği buldukça kaderiyle, kısmetiyle, nasibiyle, niyetiyle ve isteğiyle hizalanır.

Sessizlik, dışarıdaki gürültüyü kısmak değildir, sesin olmayışı anlamına da gelmez; dünyadaki sesin varlığına rağmen kişinin kendi özündeki sessizliğe ulaşmasıdır.

Nefes ve davranış bilimleri uzmanı Nevşah Karamehmet’in yeni kitabı Sessizlik Devrimi Destek Yayınları'ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

“Bu kitap, insanın en uzak olan kendi benliğine dolanmadan nasıl yaşayacağını ve kendi ayarlarını meditasyonla nasıl değiştireceğini, hem pratik metodik yollarla hem de yazarın kendi kişisel deneyimleri üzerinden ele almış bir kılavuz niteliğindedir. Kendinize iyi yolculuklar...”

Prof. Dr. Sultan Tarlacı, Üsküdar Üniversitesi

Dünyadaki büyük mutsuzluğun temel nedeni, insanoğlunun süreklilik gösteren bir mutluluk arayışı içinde olması...

Kesintisiz ve sonsuz bir mutluluk...

Doğasına tamamen aykırı, imkânsız bir koşulun peşinde koşan insanoğlu, mutlu olmak için çabaladıkça daha da mutsuz, stresli ve içsel tüm dengelerini yitirmiş bir halde, duygusal hezeyanlar içinde savrulup duruyor oradan oraya...

Mutlu olmak uğruna kontrolsüzce harcanan paralar, yaşanan tüketim çılgınlığı, sabahlara kadar izlenen fenomen diziler, sosyal medya saplantısı, iyi görünme sevdası, yemek alışkanlıkları, ilaç ya da alkol bağımlılığı...

Hepsi ama hepsi insanoğlunun kesintisiz mutluluk uğruna tercih ettiği bir tür uyuşma ya da uyuşturma yöntemi...

Oysa sürekli bir mutluluk, zaten imkânsız...

Mümkün olan tek şey, sağlam bir huzur...

Nasıl mı?

Sessizlikle...

Sessizlik, insanoğlunun tek ve hakiki devrimi...

Biten bütün ilişkiler, batan bütün işler, bozulan sağlık, çatışmalar, kaybedilen paralar, depresyon, kazalar... Bütün bunların hiçbiri kader değil, birer işaret.

İnsanın sessizliğinden, yani özünden koptuğunun işareti...

Nefes ve davranış bilimleri uzmanı Nevşah Karamehmet’in kaleme aldığı SESSİZLİK DEVRİMİ dünyanın en eski sanatı olan “yaratım” sanatının sessizlikle nasıl aktive edileceğini, sağlıklı ve dengeli bir yaşamı eforsuzca inşa etmenin nasıl mümkün olduğunu kolay, keyifli ve anlaşılır uygulamalarla anlatıyor.

 

www.sessizlikdevrimi.com