21 yıllık edebiyat öğretmeni olan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Çalışmalarımızda eğitim öğretime özel bir önem veriyoruz. Fedakâr öğretmenlerimizin de desteği ile yatırımlarımız ve projelerimizle eğitimde örnek bir ilçe olmaya çalışıyoruz” dedi.

21 yıllık edebiyat öğretmeni olan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Oğuz, mesajında şunları kaydetti:
“24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda en büyük güvencemiz olan, gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Başta görevleri başında şehit düşmüş eğitimciler olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkansızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır. Kutsal olduğu kadar sorumluluğu da yüksek bir mesleği icra eden, sevgi ve fedakârlık timsali olan öğretmenlerimiz, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle geleceğimizi de şekillendiriyor. Bu nedenle, eğitim öğretimi en öncelikli konularımız arasında telakki ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızda eğitim öğretime özel bir önem veriyoruz. Yatırımlarımız ve geliştirdiğimiz projelerimizle eğitim alanında önemli atılımlar yaparak, eğitimde örnek bir ilçe olmaya çalışıyoruz. Fedakâr öğretmenlerimizin de desteği ile ilçemizde eğitimdeki kaliteyi daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. Başta ilçemiz Kahramankazan olmak üzere, ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Bu vesileyle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günde, Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”