Kahramanmaraş pazarcık ilçesinde , saat 04:17'de 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Deprem ; Kıbrıs , Mısır , Suriye ,İran , İsrail ülkelerinde ve Kilis , Şırnak , Sivas , Adana ,Nevşehir , Mersin , Alanya , Malatya , Elazığ , Diyarbakır ,Adıyaman ,Bingöl , Muş , Van , Trabzon , Ankara olmak üzere Doğu , Güneydoğu ,İçanadolu ve Akdeniz bölgelerinde hissedildi.

      Depremi hisseden vatandaşlar'' depremin yaklaşık 1,5 dakika sürdüğünü ve aynı zamanda , çok şiddetli artçı depremleri hissederken depremin merkez üssü sanki kendi bulundukları ilde olduğunu zannettiklerini söylediler.''

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatı ile bütün Bakanlar ve Bakan yardımcıları depremin yaşanıldığı illere anında intikal ettiler.

      Deprem ile ilgili açıklama yapan yetkililer , depremi hisseden illerde bulunan vatandaşların , evlerine hemen girmemeleri , artçı depremlerin devam ettiği uyarısında bulundular.

      Osmaniye'de ilk belirlemelere göre 34 binanın yıkıldığı ve 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Şanlıurfa'da 18 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve yaralıların olduğu bilgisini verdiler. Son verilen bilgiye göre 10 ilde  284 can kaybı ,2.323 yaralı ve 1.710 bina yıkıldı , bilgisi verildi. 

       Başkent Postası Medya Grubu olarak ; Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.Başta vefat edenlerin aileleri olmak üzere ülkemizin başı sağolsun.

  Jale AKSOY DEMİRKIRAN