Taşköprü Sentetik Saha’da Yaz Spor Okullarına kayıt yaptıran 520 sporcunun katılımıyla gerçekleşen açılış programına Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Taşköprüspor Kulübü Başkanı Hüseyin Altan ve yönetimi, daire amirleri ve öğrenci velileri katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan programın açılışında ilk olarak konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Taşköprü’nün nüfusu ölçeğinde spor teknik alt yapısı en yüksek ilçelerden biri olduğunu belirterek “Taşköprü’nün spora olan ilgisi de bambaşka, bu sentetik sahayı da örnek şekilde yapmaya çalıştık. Taşköprüsporumuz Bal Ligi’ne çıktı. Tesislerimiz bir kompleks olarak örnek tesislere kavuştu. Taşköprü Belediyesi Yaz Spor Okulu’nın hayırlı olmasını diliyor, katılan öğrencilerimize ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal ise her yıl yaptıkları Yaz Spor Okulları’nı bu yılda devam ettirdiklerini ve pandemiden bunalan çocuklar için 2 aylık sürecin güzel geçeceğine inandıklarını kaydetti.
8 branşta 520 öğrencinin Yaz Spor Okulları’na katıldığını kaydeden Çatal, spora ve eğitime her alanda desteklerinin süreceğini ve bu sayede gençleri kötü alışkanlıklardan da uzak tutmayı hedeflediklerini ifade etti.
Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ise gençleri yeşil sahada görüp heyecanlarına ortak olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Taşköprü Belediyesi’ni bu güzel ve geniş katılımlı organizasyonundan dolayı tebrik etti.

-8 ayrı branş, 520 sporcu-
8 ayrı branşta gerçekleşecek olan Taşköprü Belediyesi Yaz Spor Okulları’na 2007-2014 yılları arası doğumlu olan çocuklar katılabiliyor. Yaz Spor Okulları’na İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Taşköprüspor Kulübü ve Taşköprü Halk Eğitim Müdürlüğü’de katkı veriyor.
Futbol, basketbol, voleybol, badminton, kıck boks, yüzme, cimnastik ve güreş branşlarında açılacak olan ve en fazla iki branşın seçilebildiği yaz spor okulları yaklaşık 6 hafta sürecek.
Programın sonunda Taşköprü Belediyesi tarafından öğrencilere dondurma ve su ikram edildi.