TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ
DOĞU KARADENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ
İŞBİRLİĞİNDE MEVZUAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde 24 – 28 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya’da Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantının birinci günü 25 Ekim 2022 Salı günü başladı. Toplantının açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptı. Konuşmasında  Şentürk; “Belediyelerimizin kurumsal kapasiteleri ile nitelikli personel sayısının artması için eğitim faaliyetlerine çok önem verdiklerini ifade etti.

Bu amaçla eğitim faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini, sosyal ve kültürel çalışmaları da göz ardı etmediklerini söyledi. Ayrıca, Katılımcılara seminerin hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamlayan Genel Sekreter Şentürk seminerin gerçekleşmesi için emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra kürsüye çıkan Encümen Üyesi Belediye Başkanları Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ duygu ve düşüncelerini paylaşarak bu değerli toplantıyı organize eden tüm birlik çalışanlarına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Seminerin birinci gününde Belediyelerde Satınalma Yöntemleri konusunda sunum yapıldı. Seminere Eğitimci – Konuşmacı olarak Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yrd. Sayın Halil İbrahim AZAK katıldı.


Toplantının ikinci gününde “Kamuda İletişim Teknikleri” konusunda sunum yapıldı. Toplantıya Eğitimci- konuşmacı olarak Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Erdem Taşdemir katıldı.

Belediyeler Birliği işbirliğinde 24 – 28 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısının son gününde “Yöneticinin Liderliği” konusunda sunum yapıldı. Toplantıya Eğitimci- konuşmacı olarak Cemal BOZKURT katıldı.