Terme Kaymakamı Genç Bilaller Yarışma Birincisini Makamında Ağırladı

Terme Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Eren SAVAŞ Rize Çayeli İlçesinde düzenlenen “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali”nde bölge birincisi oldu. Milli Eğitim Müdürü Özer ERSOY, Okul Müdürü Celal KURT Din Kültürü Öğretmenleri Yaşar YILDIZ ve Furkan ERZURUMLU ile birlikte Terme Kaymakamı Metin MAYTALMAN’ı ziyaret ettiler.

Kaymakam MAYTALMAN " öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi ve   öğrencilere ödüllerini takdim etti.

 

 

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 10 bölgede düzenlenen, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 81 il birincisinin katılımıyla bölge finalleri yapıldı. Bölge finallerinde dereceye giren öğrenciler Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı. 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları arasında her yıl düzenlenen Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması, Türkiye genelinde 81 ilden 2455 öğrencinin katılımıyla il finalleri yapıldı.   

Bölge finalleri ise 25 Mart 2022 tarihinde 81 il birincisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye genelinde belirlenen 10 bölge (Kırıkkale, Rize, Iğdır, Şırnak, Kahramanmaraş, Nevşehir, Afyonkarahisar, İzmir, Tekirdağ ve İstanbul) merkezi tarafından yüz yüze olarak gerçekleştirilen yarışmalarda öğrenciler Türkiye finaline katılmak için yarıştılar.

Türkiye finali; bölge finallerinde birinci olan öğrencilerin katılımıyla mayıs ayı içinde, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve koordinatör okulun organizasyonu ile gerçekleştirilecektir.