Merkezi Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan ve Türk dünyasında faaliyetlerini sürdüren Türk Aksakkalları Birliği(TAİB) Kurucu Başkanı Ramin Ahmadov, dünyanın yeni yeni savaşların tehtidi altında olduğunu ve de karmaşık jeopolitik oyunların yaşandığı bir döneme girdiğini belirtti.

TAİB’in Türk dünyasında hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini sözlerine ekleyen Ahmadov, kamusal platformlarda yapılacak çalışmaların Türk birliğinin güçlenmesinde büyük rol oynayacağına inandıklarını söyledi.
TAİB kurucusu ve Missiya Medya Grubu Başkanı Ramin Ahmedov yaptığı açıklamada , dünyanın yeni yeni savaşların tehdidi altında olduğunu Türk dünyasının her zamankinden çok daha fazla birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğunu belirterek “ Türk birliğinin ciddi bir kaldıraç elde etmesi ve gerçek bir güç kaynağı haline gelmesi tarihsel bir zorunluluk olarak giderek daha önemli hale geliyor. TAİB örneğinde oluşturduğumuz toplumsal seviyenin, sadece Azerbaycan'ın ve Türkiye’nin değil, bir bütün olarak Türk devletlerinin büyükleri, bilim adamları, kültür şahsiyetleri ve aydınları için uygun bir faaliyet alanı olacağından şüphemiz yoktur." Şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)