Feronya Hotel evsahipliğinde gerçekleşen ilk etkinlik de  Otel Satış Müdürü Yasemin Akın'a teşekkür plaketi takdim edildi...

Feronya Hotel'de gerçekleşen , İş dünyası ve cemiyetten seçkin isimlerin katıldığı tanıtım gecesinde Azerbaycan İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdizade, ASAM –Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Musa Serdar Çelebi, Kültür Elçileri Derneği Başkanı ve Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Nedret Apaydın, Turizmde Sürdürülebilirlik Derneği kurucu üyeleri Sevda Yilgaz, Melek Çubuk, Gülcan Tuğ, Azerbaycanlı sanatçı Saide Guliyeva ve Ömer Topçu da  konuklar arasındaydı.

 

TÜRKİYE –AZERBAYCAN İKİ ÜLKE, İKİ DEVLET, TEK MİLLET

Bugüne kadar süregelen iki ülke ilişkilerine iş kadınlarının da katıldığı toplantıda; Azerbaycan’da AQSİA iş kadınarı kurumu, Türkiye’de TurkAz iş Kadınları Platformu güçlerini birleştirerek aynı çatı altında birleşerek önemli bir güne imza attılar. İki ülkenin tarihler boyu süren ve bugüne kadar pekişerek geldiği  tarihi, siyasi, kültürel, sosyal ve ticari ilişkilerine  iş kadınları birleşerek yeni güç katacaklarını, iş birliklerini artıracaklarını da duyurdular.  Türkiye – Azerbaycan İş Kadınları Platformu, iki ülke iş kadınlarıyla birlikte iş dünyasında önemli rol almayı, network ağının genişlemesi, işbirliklerinin artması, tanınması, sosyal ve kültürel alanda sosyal sorumluluk projeleriyle de birbirini desteklemeği hedefledi...

Türkiye – Azerbaycan İş Kadınları  Platformu Yönetim Kurulu, Türkiye – Azerbaycan iş Kadınları TurkAz iş kadınları Platformu  çatısı altında yapılan toplantıda hazır bulundular. Toplantıya başta Yegane Guliyeva- Başkan  / AMT Tic.ve San. Ltd.Şti Sahibi, Tuğçe Aydın –Başkan V / Wittour Turizm A.Ş. YK Başkanı, Hülya Vurgun Şahbaz– Genel Sekreter / Doku Art  sahibi, Merve Mollamehmetoğlu- YK Üyesi / Tuğçe Aydın  -Başkan V. /Wittour Turizm YK Başkanı, Esra Öztürk –YK Üyesi / Bilfen Okulları YK Üyesi, Şems Arslan – YK Üyesi / Şems Arslan Butemmetal San ve Tic.A.Ş. YK Başkanı, Betül Gülbahar –YK Üyesi / Global Naturel Gıda San ve Tic AŞ ortağı , Av. Aygün Aliyeva  -YK Üyesi / Era360 Business Consultancy ortağı ve yüzlerce iş insanı katılım sağladı.

TurkAZ iş Kadınları Platformu’nun  merkezi  İstanbul olup,  Azerbaycan partneri Ekonomi Bakanlığına bağlı olan AQSİA  (Azerbaycan iş kadınları Asossasiyası)  ve Başkanı Sakine Babayeva’dır.