Haber-Yorum: Muhsin AKIL

Türkiye açısından 2023 Seçimleri çok önemli. 2023 Seçimleri Türkiye’nin kaderini belirleyecektir. Türkiye’nin bekası, geleceği, istikbali bu seçimlere bağlıdır. 2023 Seçimlerinde meclise kazandırılacak milletvekillerinin kişiliği, karakteri, birikimi, donanımı, tecrübesi ve milli olup-olmadığı da bir o kadar önemlidir. 

2023 Seçimleri, Türkiye için tarihinde yaşamış olduğu hiçbir seçimlere benzemeyecek! Artık bu  seçimlerde iki taraf var! Milli ve gayri milli! Her iki siyasi parti (AK Parti ve MHP) bu seçimlerde milletvekili adaylarını seçerken çok titiz ve hassas olmalı. Türkiye’nin bekası/istikbali için AK Parti ve MHP’ye tarihi büyük bir sorumluluk düşüyor.

AK Parti ve MHP 2023 Seçimlerinde milletvekilliğine hevesli, gözle görülen, bilinen insanlardan çok, önplana çıkmak istemeyen, onurlu ve mütevazı olduğu kadar milli ve ulvi değerlerle donanımlı, geçmişinde şaibesi olmayan, devlet terbiyesi almış, tecrübeli, birikimli, sicili temiz ve halkın sevdiği insanları arayıp-bulup meclise kazandırmalı.

Hilmi Tutar bu insanlardan birisidir. Gazeteci kökenli, üniversite mezunu, 40 yıldır devletin birçok kademesinde çok önemli görevler yapmıştır. Kültür Bakanlığı Halkla İlişkiler Müşavirliği, Çevre Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı Müşavirliği, Özel Kalem Müdürlüğü, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcılığı, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Anadolu Radyo Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, TOKİ Başdanışmanlığı yapmış güzide bir bir insan.

Hilmi Tutar, 1990 yılında “Türk Basınında Tiraj ve Promosyon” başlıklı araştırmasıyla Milliyet Gazetesi Birincilik ödülüne layık görüldü. Bu çalışması “21. Yüzyılda Türk Basını” adıyla kitap olarak yayınlanmıştı. Ayrıca Hilmi Tutar’ın “Türk Siyasetinde Sancılı Yıllar”, Hun Türklerinden Son Türklere İKİNCİ ADAMLAR” ve “Türkler Dünyaya Nasıl Egemen Olur” isimli üç de yayınlanmış kitabı vardır.

Hilmi Tutar’ı sadece bir örnek… AK Parti ve MHP, 2023 Seçimlerinde Hilmi Tutar ve Hilmi Tutar gibi dürüst, kişilikli, onurlu, şerefli, tecrübeli ve donanımlı insanları meclise kazandırılmalı… Ki meclisti MİLLİ insanlar çoğunlukta olmalı...

NOT: Haber-Yorum’un detayı ve içeriği YAZARLAR bölümünde: Muhsin AKIL’ın yazısı…