TUŞBA BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Belediyemiz, etkili olan kar yağışı ile birlikte mahallelerde başlattığı karla mücadele çalışmasını 48 personel ve 36 araçla yürütüyor.

Belediyemiz, ilçede dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımızın olumsuz yönde etkilenmemesi adına oluşturduğu karla mücadele ekipleri, yolları açık tutmak için yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanımız Salih Akman’ın direktifleri doğrultusunda daha önce koordine edilen ekipler, kar yağışının etkili olduğu andan itibaren zaman kaybetmeden karla mücadele çalışmalarına başladı.

Ekiplerin, karla mücadelede çalışmaları yüksek kesimlerde etkili olan tipi yüzünden zorlukla yürütüldüğü ifade edildi. Kar yağışı ve buzlanmanın ulaşımı olumsuz etkilediği ilçede ekiplerimizce, ana yolların tamamının açıldığı, ara yolların ise kar temizleme çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Belediyemiz tarafından oluşturulan karla mücadele ekiplerinin; 12’si teknik, 36’sı operatör ve saha olmak üzere toplam 48 personel ve kamyon, greyder, beko loder, dozer ile tuzlama araçlarından oluşan toplam 36 araçla ilçe sınırlarında bulunan 657 kilometrelik yol ağını açık tutmaya çalışıldığı belirtildi.