TUŞBA BELEDİYESİNDEN, KAÇAK YAPILAŞMA İLE MÜCADELE

Kurulduğu günden bu yana bölgede kaçak yapılaşma ile kararlı bir şekilde mücadele eden Tuşba Belediyesi, vatandaşların kaçak yapı konusunda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları konusunda hazırladığı afiş, bilboard ve el ilanı ile bilgilendiriyor.

‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden büyük dersler çıkarılması gerektiğinin altını çizen Başkan Salih Akman, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceklerini söyledi. Hiçbir şeyin insan hayatında önemli olmadığını ifade eden Başkanımız Salih Akman, “Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde binlerce insanımızı kaybettik. Deprem değil, hatalı yapılan yapıların insanı öldürdüğüne burada da şahit olduk” dedi.    

Kaçak inşa edilen her evin bir mezar olduğunu dile getiren Başkan Salih Akman, “Deprem riski yüksek olan bir bölgede olmamız hasebiyle, siz değerli vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda kaçak yapıların önlenmesi için büyük mücadele vermekteyiz. Sizlerden ricamız başta kendiniz ve ailelerinizin güvenliği, şehrimizin estetiği ve daha yaşanabilir bir Tuşba için ruhsatsız yapı yapmamanızı temenni ediyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın kendileri ve gelecekleri için kesinlikle böyle bir işe girişmesinler” ifadelerini kullandı.

‘Yaşanabilir Bir Tuşba İçin Kaçak Yapılaşma İle Kararlı Mücadele’ başlığı ile binlerce el ilanı dağıtan Belediyemiz, binlerce vatandaşa toplu mesaj gönderip, şehrin değişik yerlerine yapılan kaçak yapılaşmanın yüksek miktarda idari para cezası, yapı yıkım kararı ve yapı sahiplerine hapis cezası gibi müeyyidelerin bulunduğunu belirtti.

Ayrıca Başkan Salih Akman, kaçak yapılaşmanın engellenmesi konusunda toplumun her kesiminden destek beklediklerini ifade etti.