Burdur Şehir Kulübünde düzenlenen sergi açılışına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, Çin Avrupa Uluslararası Grafik Tasarım Derneği Yöneticisi ve Türkiye temsilcisi Oktay Barkın ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışında konuşan Başkan Ercengiz; “Alanında önemli bir sergi. Burdur olarak buna ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. Çünkü Burdur zaten yetişmiş insan gücüyle, eğitime, kültüre verdiği değerle bu tip etkinliklere her zaman iyi ev sahipliği yapan bir şehir. Bu anlamda da Burdur halkının böyle bir etkinlikte buluşmasından son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim.” dedi.

Çin Avrupa Uluslararası Grafik Tasarım Derneği Yöneticisi ve Türkiye temsilcisi Oktay Barkın ise; “Aslında çok önemli bir sergi bu. Jürisi çok büyük bir jüri. Onların seçtiği çalışmalar var burada. Ayrıca 40 tane de özel davetlinin bulunduğu bir sergi. Aslında bakarsak şu anda çok önemli bir sergiyi geziyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açılış sonrası sergiyi gezen Başkan Ercengiz, Çin Avrupa Uluslararası Grafik Tasarım Derneği Yöneticisi ve Türkiye temsilcisi Oktay Barkın, sergi açılışına katılanlara sergi hakkında bilgiler verdi.