Çay Mahallesinde 28 Mart 2021 tarihinde çıkan yangında evleri zarar gören Ali Osman DEMİR, Hüseyin ÇIRA ve ailelerinin, Araç Kaymakamlığı ve Araç Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmaları sonucunda yüzü güldü.

Yangın sonrasında Araç Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımız ekipleri tarafından zarar gören evlerin tadilatları yapılırken, anahtar teslimi ise Başkanımız Sn.Satılmış SARIKAYA tarafından yapıldı. Ayrıca anahtar teslimi sırasında hayırseverler tarafından yardımı yapılan beyaz eşyalar da teslim edildi.

Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA anahtar teslimi sırasında yangınzedelerimize geçmiş olsun dileklerini yinelerken, “Geçtiğimiz yıl çıkan yangında evleri zarar gören vatandaşlarımız Ali Osman DEMİR, Hüseyin ÇIRA ve ailelerine verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Araç Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımız ekipleriyle birlikte yangınzedelerimizin her zaman yanında olurken, hayırseverlerin de katkılarıyla elimizden geldiğince eksikleri tamamladık. Anahtar teslimi yaparak yangınzedelerimizi evlerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yangınzedelerimiz Ali Osman Demir ve Hüseyin Çıra ise, evlerine dönmenin mutluluğunu yaşarken,  Araç Kaymakamı Sn. Osman SAK’a, Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA’ya, kaymakamlık ve belediye personeli ve hayırseverlere teşekkür etti.