İlk ders zili çaldı. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yüz yüze eğitim başladı.

Sincan Belediyesi, “Yarım Elma Hayır Çarşısı”nı hizmete açarak gönüllere dokundu. Çarşıda ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit edilerek giyim, kırtasiye ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

Hayır çarşısında koronavirüs tedbirlerine uyuldu. Veliler, öğrenciler ve görevliler maske taktı, sosyal mesafe kuralına riayet edildi.

Ücretsiz Alışverişten Kimler Faydalanıyor?

Yıl içerisinde Sincan Belediyesine müracaat etmiş, muhtaçlık durumları tespit edilmiş ve sosyal destek kartı bulunmayan aileler tespit ediliyor. Ardından ihtiyaç listesi oluşturularak aileler çarşıya yönlendiriliyor. Yeni başvurular e-devlet üzerinden alınıyor.

 “Desteklerimiz Devam Edecek”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, ilçe genelinde yardımların artarak devam ettiğinin altını çizdi. Sıcak yemek ve koli yardımının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade eden Başkan Ercan, “Sincan Belediyesi olarak Yarım Elma Hayır Çarşımızda ihtiyaç sahibi çocuklarımıza giyim, kırtasiye ve ayakkabı yardımında bulunduk. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.