Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Halil İbrahim Yılmaz’dan Kurban Bayramı Mesajı: Manevi Değerlerimizle Güçlüyüz

Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında paylaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Yılmaz, bayramın manevi değerlerine sahip çıkmanın, toplumun en büyük gücü olduğunu belirtti.

Ankara Ticaret Odası Başkan

Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayram; sevgidir, sevinçtir, paylaşımdır, dayanışmadır, huzurdur, berekettir, ailedir, kenttir, kente aidiyettir, güzel yarınlar için el ele verip sıkıntılara karşı hep beraber göğüs germektir. Bu günler, manevi ikliminde içinde dostluğu, emeği, dayanışmayı barındıran kültürel belleğimizin mirasıdır. Asırlık köklü bir tarihin ürünüdür. Yeni gelen her kuşakla birlikte farklı değişimlere uğrayan bu kadim kültür geleceğe aktarılır. Aktarılmalıdır da… Bu mirası korumak; geçmişin birikimini koruyup geleceğe güvenle aktarmak demektir.”

Yılmaz, 100 yıllık Cumhuriyet’in başkenti Ankara’nın, kültür miraslarıyla donatılmış bir kent olduğunun altını çizerek, farklı renk, ses ve nefeslerin her birinin ayrı bir değer olduğunu belirtti. Şu sözlerle devam etti:

“Ankara’da; farklı renk, ses ve nefeslerin her birinin ayrı bir değer olduğunun bilinciyle, ben kalarak biz olmanın önemini bilerek el ele vererek, huzurlu, bereketli ve dayanışma içinde bir bayram geçireceğimize inanıyorum.”

Son olarak Yılmaz, bayramın birlik ve beraberlik duygularını pekiştireceğini vurguladı ve şu temennilerde bulundu:

“Gelecek bin yıllarda da Ankara’da ve ülkenin her kentinde tüm insanların barış ve neşe içinde huzurla nice bayramlar geçirmesi ve bayramın getirdiği birlik, beraberlik, dayanışma duygularını kentlerimize yayarak daim kılmak için çalışacağız. Bu temenniler ile Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim. Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.”

Halil İbrahim Yılmaz, bu mesajıyla tüm vatandaşların bayramını kutlayarak, manevi değerlere sahip çıkmanın ve geleceğe aktarmanın önemini bir kez daha hatırlattı.

saasa