Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABURUN’UN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELERİMİZLE GELİYORUZ

KARABURUN’UN POTANSİYELİNİ AÇIĞA ÇIKARIP

KARABURUN’UN POTANSİYELİNİ AÇIĞA ÇIKARIP GELİŞTİRMEYİ AMAÇLAYAN GÜÇLÜ BİR VİZYONA SAHİBİZ

EYUP KAYKAC 4SÖZ VERİYORUZ, KARABURUN’U KORUYARAK HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

 

Karaburun’un potansiyelini uyandırmak ve geliştirmek için güçlü bir vizyonla yola çıkan Cumhur İttifakı Karaburun Belediye Başkan Adayı Eyüp Kaykaç, projelerini kamuoyuyla paylaştı. Karaburun’u doğal güzellikleri ve yerel geleneklerini koruyarak hak ettiği yere taşıyacaklarına dair söz veren Kaykaç, “Karaburun’da yeni bir ufuk açmaya hazırız!” dedi.

 

Cumhur İttifakı Karaburun Belediye başkan adayı Eyüp Kaykaç, Karaburun’un yıllardır çözülemeyen sorunlarına kalıcı çözümler getirecek projelerini kamuoyuyla paylaştı. Karaburun’un; halkı sadece seçim zamanı değil her zaman dinleyen, onların sorunlarına kulak veren bir başkana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kaykaç, Karaburun’un potansiyelini açığa çıkarmayı ve geliştirmeyi amaçlayan güçlü bir vizyonla yola çıktıklarını söyledi. Karaburun’un her köşesini karış karış gezen ve vatandaşlarla yüz yüze görüşen Kaykaç’ın Karaburun’un kronikleşmiş temel sorunlarını ortadan kaldıracak, Karaburun’u hak ettiği yere taşıyacak projelerinden bazıları şu şekilde:

 

 • Altyapı ve kanalizasyon sorununa kalıcı çözümler getirilecek, Karaburun foseptik sorunundan kurtarılacak.
 • Karaburun Mavi Ekonomiye yelken açacak, yat limanı ve balıkçı barınakları ile ilçe kalkınacak.
 • Karaburun’a Turizm Meslek Yüksekokulu ve Öğrenci Yurdu kazandırılması amacıyla, ilgili kurumlarla gerekli çalışmalar yürütülecek ve Karaburun genelinde eğitimin kalitesi artarken, ekonomik canlanmaya da katkı sağlanacak.
 • Elektrikli Otomotiv ve Robotik Kodlama Atölyeleri ile Karaburun’lu gençler geleceğe hazırlanacak.
 • Sevgi Evi ve Akran Buluşma Evi Projeleri ile ilçedeki yaşlılara sıcak bir yuva ve keyifli bir buluşma noktası sağlanacak. Bu sayede ilçedeki büyüklerin yaşam kaliteleri artarken, daha yaşlı dostu bir ortam oluşturulacak.
 • Karaburun Tarımına Dev Yatırım: Soğuk Hava Deposu, Boylama, Kurutma ve Paketleme Tesisleri ile ilçedeki çiftçilere modern altyapı sunarak tarımın sürdürülebilirliği güçlendirilecek ve bölgenin ekonomik kalkınmasına önemli bir ivme kazandırılacak.
 • Çoban Evleri ve Mera Islahı ile İlçedeki Hayvancılık desteklenecek.
 • Karaburun’daki zanaatkarlar için modern ve işlevsel bir “Sanayi Sitesi” inşa edilecek.
 • Patili Dostlar için sevgi dolu “Barınma Evi” yapılacak. Patili can dostlara göstermelik değil; sevgi ve merhametin hakim olduğu sağlıklı bir ortamda, güvenli ve konforlu bir yaşam sunmak, onların sağlık ve bakımlarını en iyi şekilde sağlamak üzere 4000 metrekarelik bir arazi üzerine modern bir barınma evi inşa edilecek.
 • Karaburun ve Mordoğan’a modern ve “İşlevsel Kapalı Pazaryerleri” inşa edilecek.
 • İlçede modern ve donanımlı bir “Gençlik Merkezi” inşa edilecek.
 • Modern ve çok işlevli bir “Festival Alanı” inşa edilecek.
 • Sarpıncık Deniz Feneri Yolu ve Sosyal Tesis Projesi ile bölgenin turizmine katkı sağlanırken, ziyaretçilere çok daha modern ve işlevsel bir alan yaratılmış olacak. Yol sıcak asfaltla kaplanarak vatandaşların bölgeye ulaşımı kolaylaştırılacak.
 • Karaburun’un doğal güzelliklerini keşfetmek için “Ekoturizm Rotası ve Kamp Alanı” oluşturulacak.
 • Çullu Mesire Alanı’nı modern bir mesire alanına dönüştürmek ve burada çocuklar için sezonluk lunapark açılması için gerekli çalışmalar yürütülecek.
 • Kamu çalışanlarının konut sorununun çözümüne yönelik gerekli çalışmalar yürütülecek.
 • Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak “Belediye Kültür Merkezi” inşa edilecek; sanat, kültür ve aktiviteler herkes için erişilebilir olacak.
 • İlçe genelindeki bozuk yollar tamir edilecek, yeni bir hafriyat döküm sahası oluşturulacak.
 • Mordoğan’a 2 kilometrelik Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu inşa edilecek. Cadde ve Sokak Aydınlatmaları, kent mobilyaları ile donatılmış sosyal alanların da olacağı bu alan ile ilçeye yeni bir cazibe merkezi kazandırılacak.
 • Kırsal mahallelerde ikamet eden vatandaşların ilçe merkezine ulaşımları sadece bir gün değil, haftanın beş günü sağlanacak. Bu şekilde yoğunluğun önüne geçilerek ilçe halkına daha konforlu ve sürdürülebilir bir ulaşım hizmeti sunulacak.
 • Haşere ile mücadele Sivrisinek, karasinek, fare, pire gibi zararlı popülasyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi için bilinçli ve bilimsel yöntemler kullanılarak ilçe genelinde haşere ile mücadele çalışmaları yürütülecek.
 • Yüksek hizmet standartları, şeffaf belediyecilik, turizm danışma ofisleri ve KEOS İmar Yazılım Programı: Belediyenin her birimi için Hizmet Standartları Tabloları yayımlanarak, hesap verebilir, verimli ve şeffaf bir kamu yönetimi oluşturulacak.

Karaburun Merkez ve Mordoğan Mahallesi’nde kurulması planlanan 2 Turizm Danışma Ofisi ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu bilgi ve belgelere hızlı bir şekilde ulaşması sağlanacak.

Mimari ve imar proje ruhsat süreçlerini elektronik ortamda kabul ederek onay süreçlerini e-imza ve mobil imza ile sağlayabilen bir yazılım platformu olan KEOS ile; Belediye proje başvuruları ve revizyonları internet üzerinden yapılabilecek ve süreçler internet üzerinden kolayca takip edilebilecek. Bu sayede keyfi uygulamaların önüne geçilerek her vatandaşa eşit ve şeffaf belediyecilik hizmeti sağlanmış olacak.

 • Meydan ve Yeni Belediye Hizmet Binası: Bugün ayrı ayrı yerlerde olan mevcut belediye hizmet birimlerinin hepsinin bir arada olacağı, yeni bir belediye hizmet binası inşa edilecek. Tüm birimler aynı alanda toplanarak vatandaşlara daha hızlı ve verimli hizmet sunulacak.
 • Kreş projesiyle ilçedeki ailelere güvenli ve kaliteli çocuk bakımı hizmeti sunulacak. Bu hizmetle çocukların eğitim ve beslenme ihtiyaçları karşılanarak, hayata hazırlanmaları desteklenecek.