Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KONAK_ Beştepeler Sosyal Tesisi ve Pazaryerinin açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti.

BAŞKENTPOSTAsı gürkan genç

BAŞKENTPOSTAsı  gürkan genç

Konak Belediyesi’nin Beştepeler bölgesindeki kentsel dönüşümün önemli bir adımı olan beş yıldızlı tesisi Beştepeler Sosyal Tesisi ve Pazaryerinin açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Batur,  kentsel dönüşümü vatandaş ve belediye el ele yapacaklarını vurgulayarak, “Kentsel dönüşüme paralel olarak sosyal dönüşümü hızlandıracak projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. Gültepe ve Beştepeler bölgelerinde başlattığımız kentsel dönüşümün ilk adımlarını, bu bölgelerde inşa ettiğimiz tesislerle, parklarla, merkezlerle atıyoruz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmemiş bir kentsel dönüşümü İzmir’de sürdürdüklerini dile getirerek “Kentsel dönüşümü, sadece binaların dönüşümü olarak değil aynı zamanda insanların komşuluk ilişkilerinin ve kentle kurdukları tarihsel bağların devamını sağlayacak şekilde yürütüyoruz. Bu tesis, tam da bu vizyonun bir yansıması” diye konuştu ve Başkan Batur’a “Helal olsun, Başkanım” diyerek teşekkür etti.

Batur: Göreve gelir gelmez ‘kentsel dönüşüm’ dedik

 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, törende yaptığı konuşmada Konak’ta göreve gelir gelmez kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattıklarını dile getirdi. Birlikte Konak, vurgusu yapan Başkan Batur şunları söyledi:

“Geride bıraktığımız dört buçuk yıllık hizmet sürecimizde ‘Birlikte Konak’ anlayışımızı büyüterek, tüm paydaşlarımızla omuz omuza Konak için çalışıyor ve üretiyoruz. İzmir’in kalbi Konak’ta her kesime dokunan, kente saygılı bir anlayışla hizmet etmeye çalışıyoruz. Üstlendiğimiz misyonun bilinciyle, hedeflediğimiz vizyona ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Binaları sağlam, yaşanabilir, hayat kalitesi yüksek, modern ve çağdaş bir kent, vizyonumuzun temel prensibi. Bunun için göreve gelir gelmez ‘kentsel dönüşüm’ dedik. Kentsel dönüşüm, söylemesi çok kolay iki kelimeden ibaret ama hayata geçirmesi çok ama çok uzun olan kentsel dönüşümün önünü açacak imar planlarını tamamladık. Gültepe ve bugün burada açılışını yapacağımız tesisin de yer aldığı 1. Kadriye Mahallesi’nin de içinde olduğu Beştepeler bölgesinin kentsel dönüşüm planları tamamlandı. Şimdi parselasyon planlarını yapıyoruz. Yepyeni bir Konak, yepyeni bir Beştepeler, yepyeni bir Gültepe… Yıllara uzanan bir süreçte oluşacak ve tıpkı Narlıdere’de hayata geçirdiğimiz gibi herkes aynı mahallesinde oturacak, komşusu değişmeyecek.”

 

Batur’a teşekkür “Helal Olsun!”

 

 BAŞKAN SOYER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyük bir aile olduklarını ve canla başla çalışmaya devam edeceklerini vurguladığı sözlerini noktalarken, Başkan Batur’a teşekkürlerini ileterek konuşmasını şu sözlerle bitirdi:

“Kimse sizin sırtınızdan para kazanmayacak. Kimse sizin tarihiniz üzerinden, sizin ve çocuklarınızın geleceği üzerinden para kazanmayacak. Belediyenin kamusal gücünü, sizin kentsel dönüşüm alanlarınız için kullanacağız. Bu kadar net.