ramercbey @ gmail.com

İnsàn bu kadar mı adileşir? Neden dâva açılmıyor bunlara? Herifin yazdığı her satır büyük ve necip milletimize hakeret. Evet ne Ak Parti’ye ne şuna buna doğrudan millete hakaret ediyor herif. Hem ne hakaretler...

Bu rezillere cevap veremezsek söylediklerini milletçe kabul etmiş olmaz mıyız ey ahali, ey ricâl-i devlet?

“Dede bi ölür kardeşim… Bütün sülale mahkemelik olur! İki tane tırışkadan halıyı paylaşamazlar, sen alcan ben alcam birbirlerine girerler, maazallah arsa filan kaldıysa, miras davası kan davasına dönüşür, beddualar havalarda uçuşur, ne ölüme ne dirime, mezarıma gelme, şeytan görsün yüzünü, kaynanalar adliye kapısında şak diye düşer bayılır, eltiler birbirlerinin saçını başını yolar, bacanak baldızı yumruklar, görümce kayınçoya tükürür.”

Sonra utanmadan “istisnaları tenzih ederim” diye araya bir laf sıkıştırıyor “mahkeme edilirsem” diye.

Esasen saydıklarının tamamı istisnadır ama onun gayesi lafı punduna getirip Ak Parti’yi sürekli iktidar yapan kitleyi aşağılamak. “...parayı pulu evlatlarına bile vermek istemezler, kefenin cebi olsa öbür tarafa giderken yanlarında götürmek isterler, firavunlar gibi piramite saklayıp, öyle gömülmeyi tercih ederler, (.......) Türkiye'nin gerçeğidir, takılarla kaçan gelinler, ziynet yüzünden birbirini vuran dünürler var bu ülkede.”

Dedik ya maksat üzüm yemek değil bağcı dövmektir. Yüzlerce hakaret ediyor böyle sonra lafını sokuyor: “İşte bu yüzden, Atatürk Havalimanı'nı imha ediyorlar, gıkları çıkmıyor.” Behey sersem ne Havalimanı imhası var ortada ne de çoğu size ait rezaletlere hiç tepki vermeyen bir millet. Milletimiz çok şükür tapki vermeyi de biliyor hakkını hukukunu da.

Ölçüsüz olduğunuz için siz Ak Parti aleyhine olmayan her kişiyi vatan haini göstermeyi seviyorsunuz. Tabiî bir de bu milletten hiç hazzetmediğiniz gerçeği var. Zira sizler bu milletin değerlerine düşmansınız.

Bir de kalkmış “Çadır kültürünün hazin neticesidir Çadırın içi kendisinindir. Çadırın dışı onu alâkadar etmez.” diyor. Batı oryantalistleri dahi milletimizi böyle aşağılamıyor. Zira onlar araştıııyor, ilme ve gerçeğe hürmet besliyorlar.

Kara yüzlünün karalamaları devam ediyor: “Atatürk Havalimanı'nın “kendi malı” olduğunu idrak edemez. Tıpkı, şakır şakır satılan fabrikaların, limanların, madenlerin “tapusunun kendisine ait” olduğunu idrak edemediği gibi.”

Böyle devam ediyor rezil hakaretler. Tamamını okuyup da asabınızı bozmayın değmez. Bunların (iyi bir araştırılsa görülecektir ki) cibilliyetleri bozuktur. İddia ediyorum nesep bozukluğu bile vardır bunlarda.

Siz bir Fransız’ın, bir İngiliz yazarın milletine bunca hakaret sıraladığına şahid oldunuz mu hiç? Hele bazı dünya ülkeleri vardır ki böylesi bir şey olduğunda adamı sokağa çıkartmazlar, buldukları yerde tekme sille linç ederler.

Fikir özgürlüğüne müsamaha. Eyvallah. İyi de bunların yaptığı fikir özgürlüğü sahasının yanından bile geçmez. Yunanistan'da biri çıksa, “Yunan halkı idrâksizdir" dese ne olur? Aleyhimizde bile, bunların milletimize ettiği lafları Yunan basını etmiyor... Pes artık demeyip, pestillerini çıkarmalı böyle heriflerin.

Milletimizin avukatı olmalıyız. Millî değerleri savunan ve kalemi kiralık olmayan cibilliyeti düzgün yazarlar yàni. Milletin (cumhuriyetin) savcıları da millet adına dâva açmalılar böyle hergelelere...

Aksi halde sürekli hainlik edecek, devlet yıkılıncaya, millet millet olmaktan çıkıncaya kadar uğraşıp duracak bu bozuk gürûh-i lâ yüflihûn...19.05.2022