saglambusra1944 @ gmail.com

Bizim insan olduğumuzu unuttular

Caddeler, sokaklar eskisi kadar güvenli değil neden mi? Adım attığımız her yerde parti ve siyasetten başka hiçbir konu konuşulmuyor neredeyse. İşte bu yüzden İnsanlar ifadelerini açık bir şekilde ifade edemez hale gelmişlerdir. X partisini destekliyorum demeye bile korkuyor insanlar. Bulunduğun ortamda sessiz kalmak ya da onların fikirlerini destekler nitelikte davranış sergilemek en mantıklısı sanki.
Maalesef ki sokaklarda bulunan gruplar, şu iktidarı seç sana şu vaatleri sunuyor, seçmezsen ülkede çok kötü olaylar olabilir gibi ifadelerde bulunuyorlar. İnsanın kendini özgürce ifade edememesi çaresizliğin göstergesidir. Korkunun bedelidir. İktidar olmakta inanılmaz ısrarcı olan gruplar ne söylediklerine bazen kendileri bile inanamazlar.
Milleti ikna etmekte başarılı olabilmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar sonuçları başarısız olsa bile. Aslında başarısız olma durumu yok çünkü tehdit var. “soğanın kilosu 70 TL olacak, ekmeğin fiyatı şu kadar olacak, kiralar 5 katına çıkacak daha neler neler. Yıllardır demokrasinin doğru bir şekilde işleyeceğini söylerlerken ifade özgürlüğünü unuttular. İnsanlar hangi partiyi desteklerse desteklesinler saygı duymayıp bela okudular, hakaret ettiler ve tehdit ettiler.
Onlardan farklı düşünen herkesi cahil, hiçbir şey bilmeyen, kafasız vb. gibi ithamlarda bulunuyorlar. Eğer onları seçmezsek kim bilir başımıza ne gelir korkusu yaşıyoruz. Ünlü isimler veya fenomen kişilerde olaylara dahil oluyorlar. Herkese saydırıyorlar onlara ne olduysa artık nasıl canları yandıysa…
Seçim depremzedeleri kötü etkiledi
6 Şubat 2023 günü meydana gelen deprem, depremzedeler için seçim tam anlamıyla felakete dönüşmüş durumda. Gelen giden “biz size yardım ettik bize oyunuzu verin, y partisi yardımı size geç gönderdi, yiyecek bulamadınız” saydırıyorlar da saydırıyorlar. Ama kendileri sadece vaatten başka bir şey sunmadıklarından dolayı yapanlara da nasıl olsa da oyları kendime toplasam düşüncesindeler. Öyle bir seçim olacak ki nasıl bir hırsa büründülerse artık acımasız hale dönüştüler. Sergiledikleri davranışları göz önüne alarak seçim sonrasına dair ne olabileceğini tahmin etmeye çalışalım. Aslında tahmin etmek bile istemediğinizi duyar gibiyim.
Aynen öyle seçim sonrasını yaşayıp görelim. Vatan, Millet, dünya için hayırlı seçimler olsun.