ramercbey @ gmail.com

CHP mitingi evvelki mitinglerine göre biraz daha kalabalıkmış. Sebebi malûm. Zaten söylemiştim. Canan Kaftancıoğlu hatrına PKK, DHKP-C ve bilumum haşerat gelmiş mitinge.

Fakat bu Canan’ın hatrına CHP’nin yaptığı bir kıyak da varmış. Sabah yazarı Mehmet Barlas’tan naklediyorum:

“Kökten CHP'lilerin en çok eleştirdiği durumu ise Atatürk'ün hiçbir resmi olmamasına rağmen bütün platformun boydan boya Kılıçdaroğlu portresi ile süslenmiş olmasıydı. Oysa CHP'liler her fırsatta “Atatürk'ün kurduğu parti olmakla övünürler. Parti içindeki ulusalcı kanadın “Atatürk'süz CHP” ile seçime gitmeyi içlerine sindirebileceklerini zannetmiyorum”

Canan Kaftancıoğlu ile tek ortak noktamız Atatürk’ten hazzetmeyişi. Lâkin Canan’ın Atatürk düşmanlığı, bir CHP’li olarak bilinçaltına işlenmiş “Atatürk olmasaydı olmazdık” saplantısıyla alâkalı. Benimki (malûm) çok farklı...

Canan bir teröristsevicidir ve bununla iltisaklı olarak “keşke Atatürk olmasaydı (teröristliğimizi daha özgürce yapardık) gibi bir düşünce içinde olabilir. Evet muhterem okurlarım inanın bunlar bu kadar geri zekâlıdır işte.

Neyse, CHP belli ki İstiklâl Marşı’nın umdelerini çoktan iptal etmiş. Atatürk’ü iptal etseler ne yazar etmeseler ne yazar?

CHP bundan böyle “Cânı, canânı, bütün varımı alsın da Huda, / Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda” demek yerine anlaşılan, “CHP’yi, iktidarı bütün her şeyimizi alsın da Canan Kaftancıoğlu gibi terör sevicilerimizden etmesin cüda” diyecek. Ne diyelim, yuh diyelim elbette...

* * *

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH (İnsani Yardım Vakfı) Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uysal beyefendi sosyal medya hesabından pespayeleşen kadın kıyafetleri için bir paylaşımda bulunmuş.

Kadınlarımızı fahişeleştirmek isteyen gürûh-i lâ yüflihûn kudurmuş, küplere binmişler. Behey námûssuzlar, behey adiler. Kadınların iffetinden yana olmak mıdır kadını düşünmek yoksa iffetsizleştirmeye karşı çıkmak, kadınlarımızı uyarmak mıdır kadını korumak, kadından yana olmak?

Behey námûs düşmanları. Biz de milletimiz de sizin ne mal olduğunuzu ve ne yapmak, nereye varmak istediğinizi biliyoruz. Kadının bozulmadığı bir toplum kolay kolay yok edilemez. Sizler vatan haini bir güruhsunuz ki, kadınlarımızın bozulmasını en kıymetli varlıkları olan iffetlerini kaybetmelerini istiyorsunuz.

Şu yazdıklarınız size fazlasıyla ele vermiyor mu sanıyorsunuz? Neymiş, “Hasan Hüseyin Uysal beyefendi, cinsiyetçi ve ayrımcı ifadelerle kadınları hedef almışmış”

Oysa adamcağız son derece mâsumane ve büyük bir incelikle yazmış ifade-i meramını: “Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya'da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80'i açık tipler türedi. Bu teşhir, 'beden görseli satma' değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!"

Utanmaz sefihler söylesenize neresi battı bu cümlelerin? Fahişelik başka nedir hem? Fahişe bedenini satana denilmez mi? Cinsiyetini aşırı bir şekilde teşhir edenler bedenlerine müşteri arayanlar değil midir? Her açık kadın, hattâ en aşırı şekilde açık giyinmişler arasında dahi fahişe olmayanlar elbette vardır. Zaten Hasan Uysal beyefendi de hepsi fahişedir falan demiyor.

Meâlen, “Ey kadınlar bu yol yol değil, bunun sonu pespayeliktir, fahişeliğe kadar gider” diyor. Yàni tertemiz duygularla kadınlarımızı uyarıyor, onlara verilmesi gereken kıymeti veriyor. Aksi halde oralı olmaz, ne kadını ne toplumu düşünmez, sizlerin kervanına katılırdı.

Bendeniz Hasan Uysal beyefendiyi ve onun gibi sorumluluğunu müdrik tüm beyefendileri tebrik ediyor, kadınlarımızı da ágâh olmaya dâvet ediyorum. Muhterem hanımefendiler, siz siz olun, bu námûs bezirganlarına sakın aldanmayın, bunlar milletimizin kadim düşmanlarıdır.

Aklınızı kullanır biraz araştırırsanız haklı olduğumuzu hemen idrâk edersiniz. Sizler Nene Hatun’ların kızlarısınız. Size iffet ve hayá yakışır. 23.05.2022