ramercbey @ gmail.com

HDP’nin ne mal olduğu, terör örgütü dinsiz ve kanıbozuklar sürüsü PKK’nın siyasî arenaya girmiş uzantısı olduğunu sağır sultan duydu, en aklı kıtlar dahi anladı da ne hikmettir bilinmez hálâ kapatılamadı.

Geçen sene «İyi, kötü, çirkin...» başlığı ile yazmıştım:

“HDP nam terörist payandası partinin kapatılması ciddî olarak gündemde. Optimar[1] bir anket yaptı. (HDP kapatılsın mı kapatılmasın mı ve bunların partilere göre dağılımı tesbit edilmiş).

(.......) ankete katılanların yüzde 17,6’sı “fikrim yok” diyebiliyor ve bunca şehide rağmen hálâ yüzde 16,4’lük bir kesim "hayır kapatılmasın” diyor!.

Bu durumda sonuç hakkında ne denilebilir? Ya bazı vatandaşlar HDP’nin PKK payandası olduğundan (hálâ) habersiz, ya da alenen ve resmen bu terörist vatan hainlerinden yanadırlar. Böyle düşünmez misiniz?

Birileri anket sonuçlarına bakıp, “ezici bir çoğunluk HDP kapatılsın dedi” diyerek yukarıda verdiğim anket yüzdelerini hayra yoruyor diye biz de böyle düşünmek zorunda değiliz. Bu bir.

İkincisi %17,6 ile %16,4’ü toplamak ve vatandaşlarımızın %34’ü HDP’yi en hafif tâbirle söyleyim, “çirkin görmüyor” demek gerekir.

Oysa (Diyarbakır Anneleri hadisesinde de gördüğümüz üzere) HDP il başkanlıklarında topladıkları çocukları PKK militanlarına teslim ederek dağa kaçırılmasını sağlayanlar ve onların TBMM’sindeki temsilcileri yalnızca çirkin değil, aynı zamanda zalim, rezil ve alçaktırlar...”

Muhterem okurlarım geçen sene böyle demiş ve Optimar’ın anketini yorumlamış idim. Lâkin aslında anketin en a’lâsı seçimdeki sonuçtur. Başta tüm Kürt kardeşlerim iyi bilmeliler ki, HDPKK’ya rey vermek, Kürtçülük bile değildir.

Bunlara oy vermek demek alenen vatan bölünsün demek, devletimizi Taşnakçı ermenilerin torunları idare etsin demektir. Meral Akşener liderliğindeki partinin de HDP’den bir farkı yok. Başındaki isim Diyarbakır’da oy devşirme amaçlı konuşurken merdî kıpti misâli sirkatini söyledi. Ben de Taşnaklar gibiyim dedi.

Atalarının Diyarbakır’dan Selanik’e sürgün edildiğinden bahsetti. Biraz tarih karıştırın yahu. Kimleri göndermiş mübarek ecdadımız? Teba’yı sadıka dedikleri Ermeni vatandaşlarımızı mı yoksa bizi arkadan hançerleyen vatan hainlerini mi tehcir etmiş? Elbette ikincisi...

Muhterem okurlarım, bilirsiniz bendeniz hocalara çok takılırım. Din üzerine ahkâm keserler ama dini hakkıyla idrâk edememiştir çoğu. Hele bir din adamı için imamlığın halka önderlik, rehberlik olduğunun farkında bile olmayanlar veya bu imameti onlara fiyaka atmak için kullananlar vardır.

Cübbeli Ahmet namıyla màruf Ahmet Mahmut Ünlü hocayı tanımayan yoktur. Neşeli vaazları ve medyatikliği ile şöhret oldu. Fakat geçen gün onun bir yönüne daha şahidlik ettik. HDP yàni PKK’nın yan kolu sözde siyasî parti için öyle kolay hazmedilmeyecek şeyler söyledi ki, yanında olsam alnından şak diye öperdim.

Cübbeli Ahmet hoca daha önce de “Kürtler Müslümandır. Bunlara oy verenler arasında da Müslümanlar var Bunların ne Marksist Leninist, ne dinsiz siyoniste çalıştığı anlatılamıyor mu, ben anlamadım ya. Bu Müslümanlar nasıl bunlara rey verebilir?” demiş, bu harika çıkışıyla Kürtleri istismar edenlere tokadı yapıştırmıştı.

HDP’ye sahip çıkanların tümünü lâ’netlerken; “bunlara destek veren FETÖ’sünden, içeriden dışarıdan, yalakasından, yaltağından, kaltağından...” diyerek bedduâ eden Cübbeli Ahmet hocanın “kaltağından” derken kimi kasdettiğini de vatandaşlar anında anladılar.

Diline yüreğine sağlık hoca. Bir yandan şehidler verirken öte yandan bu soysuzların “Ermeni soykırımını kabul ediyoruz” diyen hain ve şerefsiz hırlayışlarına katlanıyoruz. Sizlerin bu tür çıkışlarıyla hiç değilse yüreğimiz soğuyor. Allah razıl olsun, Allah cesur yürekleri çoğaltsın. Amin.16.05.2022


---------------------------------------------------
[1] Optimar Danışmanlık, Tanıtım, Araştırma ve Organizasyon A.Ş. 1994'ten beri araştırma ve danışmanlık sektöründe faaliyet gösteriyor.