baskentpostasi @ gmail.com

Değerli okuyucularım, yine burnuma pis kokular geldi!.. Yine ülkemin (güzel Türkiye’min) ve milletimin üzerinde büyük oyunların oynanacağına dair hislerim depreşti! Sezgilerim, öngörülerim ve hislerim diyor ki Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a kesin bir suikast planı hazırlandı ve bu suikastı gerçekleştirmek için pusuya yattılar! Bu konuda gevşeklik, gaflet ve dalalet asla olmamalı! Çünkü Rusya’da A. Dugin’ kızına yapılan suikastın benzeri Türkiye’de de olabilir!

8 Nisan 2022 tarihinde Başkent Postası’nda “YAKIN TARİHİMİZDE FAİL-İ MEÇHUL SUİKASTLAR, ŞÜPHELİ KAZALAR, İNTİHARLAR, ÖLÜMLER ve PERDE ARKASINDAKİ GERÇEKLER!..” başlıklı yazımızda böylesi önemli bir konuyu gündeme getirmiştim. Daha sonra 13 Ağustos 202 tarihinde “2023 Seçimleri: TÜRKİYE İÇİN SON ŞANS ve SON DURAK: Kışkırtacaklar, Fitne Çıkartacaklar, Kan Dökecekler!..” başlıklı yazımda “Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast deneyecekler! Aynı suikast girişimi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye olabilir! AK Parti İktidarı ve Cumhur İttifakı ortağı MHP içinde önemli bir siyasi kişiye yönelik silahlı saldırı! AK Parti ve MHP’nin arasını açmak için iftira, fitne ve karalama! Bu suikast teşebbüsleri ve saldırılar bu sefer çok daha profesyonel ve yurt dışı kaynaklı olabilir!” benzer iddialarda bulunmuştum.

Bu konuda 100 yıllık Türkiye tarihini araştıranlar çok iyi bilirler. 21 Temmuz 1905 yılında Ermeni örgütü tarafından Yıldız Hamidiye Camii önünde II. Abdülhamit’e yönelik o meşhur ‘Yıldız Suikastı’ diye anılan başarısız suikast girişimi. 16 Haziran 1926’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e geleceğinden haberdar olması içlerinde Ziya Hurşid’inde bulunduğu bir grup suikastı tarafından öldürülmek istenmesi. Giritli Şevki beyin suikastı ihbar etmesi sonucunda suikastçılar silahları ile birlikte yakalaması... Ve 1938’de Atatürk’ün zehirlenerek öldürülmesi!..

Eski başbakanlardan Nihat Erim’in 19 Temmuz 190 yılında Dev-Sol tarafından öldürülmesi. Yine eski başbakanlardan Bülent Ecevit’e, 23 Temmuz’da ABD seyahatinde kaldığı Waldorf Astoria Oteli’nde ABD’de suikast girişiminde bulunuldu. Ecevit FBI ajanları ve korumaları sayesinde suikasttan sağ olarak kurtulmuştu. Suikastı girişiminde bulunan Stavros adında bir Rum’du. 

18 Haziran 1988 tarihinde Anavatan Partisi 2. Olağan Kongresi’nde rahmetli Turgut Özal’a Kartal Demiral tarafından suikast girişiminde bulunuldu. Özal parmağından yaralanmıştı. 17 Nisan 1993 tarihinde ani bir kalp krizi soncu öldü dense de zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi!..

19 Mayıs 1996 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demiral İzmit’te bir alış-veriş merkezinin temel atma töreninde konuşma yaparken İbrahim Gümrükçüoğlu isimli bir vatandaşın tarafın kendisine silah doğrulttuğunu gören Koruma Müdürü Şükrü çukurlu ve bazı vatandaşların saldırganın üzerine atlaması ile suikast girişimi engellendi. Fakat silahın ateş alması sonucu saldırganın kendisi yaralanmıştı. Saldırganın akli dengesinin bozuk olduğu öne sürülerek Adli Tıp Kurumu tarafından cezai ehliyetinin bulunmadığı raporu verilerek ceza almaktan kurtulmuş oldu.

Ve bugüne kadar şu andaki Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yönelik yapılan suikast girişimleri: Dönemin Başbakanı Erdoğan’a ilk suikast girişimi Mustafa Bağdat tarafından 12 Eylül 2005'teKütahya'da yapılmıştı. Mustafa Bağdat tarafından namlusu değiştirilmiş kurusıkı tabancayla yapılmıştı. Hatta bu suikast girişiminde bulunan Mustafa Bağdat ile MHP ve Ülkü Ocakları’nı ilişkilendirmek istemişlerdi. 4 Mayıs 2011 tarihinde dönemin Başbakanı R. Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna Kastamonu girişi Ilgaz Dağı Soğuksu Mevkiinde saldırı düzenlemişlerdi. Saldırıyı düzenleyen teröristler daha sonra farklı operasyonlarda ele geçirilmişlerdi. Yakalan teröristler bir Astsubayımızı ve bir polisimizi şehit ettikleri ortaya çıkmıştı. 2021 yılının Aralık ayı içinde Siirt Miting’inde görevli polis memurun aracının altına mıknatıslı bomba yerleştirildiği, polislerin dikkati sayesinde ortaya çıkmıştı. Gözaltına alınan 4 kişi polis aracının altına bombayı kendilerinin yerleştirdiklerin itiraf etmişlerdi. 15 Temmuz 2016 Fethullahçı Terör Örgütü’nün DARBE girişim sırasında Marmaris’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip konakladığı otele saldırı düzenlemişlerdi. Amaçları Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı öldürmekti.  Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan saldırı öncesi otelden ayrıldığı için saldırgan teröristler amaçlarına ulaşamamışlardı. Daha sonra aramalar ve yapılan operasyonlar sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırıyı düzenleyen FETÖ teröristleri yakalanmıştı.

Bundan 5 yıl önce İsviçre’de (25 Mart 2017 tarihinde Başkent Bern’de Federa Parlamento binası önünde düzenlenen ‘HAYIR’ mitingde  şu andaki Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ı aleni/açık bir şekilde hedef gösteren “Erdoğan’ Öldürün’ anlamında düzenlenmiş(Siyah fon üzerinde Erdoğan’ın kafasına silah doğrultulmuş) bir pankart açılmıştı. Türkiye bu mitingle ilgili girişimlerde bulunmuş ve İsviçre devleti pankartı açanlar hakkında davası açmıştı. Fakat davayla ilgili Blick gazetesine demeç veren Bern Başsavcılık sözcüsü yargılanan 4 sanık hakkında alınan berat kararına itiraz edildiğini ve Yargıtay temyiz başvurusu yapıldığını açıklamıştı. Yani, dava 18 Ocak’ta başlamış 9 Mart’ta beraat kararı alınmıştı. Savcılık pankart açmakta yargılanan 4 sanık için kısmen kısmet şartsız para cezası verilmesini talep etmişti.

Yazımın başında da belirttiğim gibi 2023 Seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a da kesin bir suikast girişimi yapılacak! Fakat ne zaman?! ABD ve işbirlikçileri PKK/PYD, FETÖ ve diğer terör örgütleri şayet 2023 Seçimlerini kazanmaktan ümitlerini kesince önce Türkiye’yi karıştırmak isteyecekler, ülkeyi kaos/kargaşa/anarşi ve terör ortamına sokacaklar. Bunu da başaramazlar ise (başka yapılacak bir şey kalmadığı için) Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a suikast planını gerçekleştirecekler. Zaten amaçları AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın bir an önce gitmesi (gitsin de nasıl giderse gitsin düşüncesi)!..

Bugün kadar 40 yıllık gazetecilik ve yazarlık hayatımda tahminlerimin/öngörülerimin yüzde 90’ı gerçekleşmiştir. Yanılma payım hep yüzde 10 olmuştur. Bu konuda inşallah yanılan ben olurum. Olmaz demeyin koskoca Rusya’da Devlet Başkanı Putin’in beyni, akıl hocası A. Dugin’in kızı Daria Dugina arabasına yerleştirilen bomba ile hayatını kaybetti. Hem de alınan onca tedbire ve güvenliğe rağmen!

Suikastların gerçekleşmesi için mutlaka içerden destek alınır! Yani, hainler/işbirlikçiler! İçerden destek olması suikastların başarıya ulaşması çok zordur. Rusya’da bu suikast olduğuna göre Türkiye’de neden olmasın?! Bizim AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a önerimiz/tavsiyemiz 2023 Seçimleri öncesi (hem de şimdiden) gerekli olağanüstü önlemlerin/tedbirlerin alınması…

Allah(cc) göstermesin Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı kaybettiğimiz gün Türkiye’yi de kaybettik sayılır! Yani, yine eski vesayetçi sisteme geri dönüş başlar. Türkiye tekrar yabancı güçlerin maşası olur. Ve Eski Türkiye’ye geri dönülür.  O yüzden Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yönelik herhangi bir suikastın önüne geçmek için Cumhurbaşkanlığı Özel Korumaları, Emniyet, MİT, Jandarma ve diğer tüm güvenlik birimleri teyakkuzda olmalılar. Su uyur düşman uyumaz! O nedenle 2023 Seçimlerine kadar Devlet ve Millet olarak 24 saat uyanık, teyakkuzda ve tedbirli olmak zorundayız.