baskentpostasi @ gmail.com

Yıllardır yazmış olduğum birçok yazımda 2023 yılından bahsettim. 2023 yılı Türkiye’nin kader yılıdır!.. AK Parti iktidarı bütün hatalarına ve eksiklerine rağmen son 20 yıl içinde Türkiye’yi ulusal ve uluslararası arenada siyasi, ekonomik, teknolojik, askeri ve istihbarı yönlerden güçlü, sözü geçen, kendisine güvenen, istikrarlı bir TÜRKİYE yapmayı başarmıştır. Tabi ki Cumhur İtktifakı MHP'nin de desteği ile...

2023 Projesi’nin yüzde 90’nını gerçekleşmiştir. Sadece yüzde 10’u kalmıştır. Yüzde 10’ununu da 8 ay içinde gerçekleştirmek zorundadır. 2023 yılı seçimlerine 8 ay kaldı. Ne olacaksa 8 ay içinde olacak!.. AK Parti (Cumhur İttifakı) 2023 yılnda ya seçimlerini kazanarak tam bağımsız bir Türkiye olarak yoluna devam edecek ya da seçimleri kaybederek Türkiye’nin kaderi küresel emperyalist güçlerin eline geçecek! Yani, yine o eski Türkiye olacak. Ve Türkiye 20 yıl geriye gitmiş olacak. Bu da AK Parti iktidarının ki Cumhur İttifakı’nın 20 yıl içindeki tüm kazanımlarını yok olmasına sebep olacaktır. Ne yazık ki olan Türkiye’ye, devlete ve millete olacak…

Ülkesinin bekasını/geleceğini düşünen tüm AK Parti sevdalıları ve Cumhur İttifakı daha şimdiden seferberlik ilan etmelidir. Ülkesi/devleti, vatanı/bayrağı ve milleti için kolları sıvayıp gecesini-gündüzüne katarak seçimleri kazanmak için elinden ne gelirse yapmalıdır. Bu sefer Türkiye'nin istikbalini/bekasını/geleceğini düşünen AK Parti sevdalıları ve herkes 2023 seçimlerini kesin kazanmak için zamanından, uykusundan ve rahatından fedakarlık etmelidir. Yediden-yetmişe tüm AK Parti sevdalıları ve Cumhur İttifakı (kadını-erkeği, yaşlısı-genci) adeta bir nefer gibi (sorumluluğunun bilinci içinde) karınca gibi çalışmalıdır. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki çağrısına aynen uymalıdırlar. Yediden-yetmişe tüm AK Partililer ve Cumhur İttifakı mensupları sahaya inmeliler. Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle dolaşmalılar ve AK Parti’nin gerçek amacını halka anlatmalılar. Yani, AK Parti demenin TÜRKİYE demek olduğunu… Samimi, cefakar ve vefakar her bir AK Parti sevdalısı AK Parti’ye 8 ay içinde sadece bir kişi kazandırmış seçimlerdeki oy oranını siz bir düşünün! Şu andaki tahmini oy oranının iki katı... Çünkü AK Parti için son şans!..

2023 yılı, AK Parti’nin (Cumhur İttifakı’nın) kader yılı!.. Ya kazanma ya da kaybetme yılı! 2023 seçimleri kaybedilirse AK Parti ve Cumhur İttifakı paramparça olur! Dava ve amaç hüsrana uğrar!..

Türkiye’deki siyasi iktidar kavgası milli ve gayri mili diye ikiye ayrılmıştır!  O yüzden AK Parti ve MHP seçmenlerine (Cumhur İttifakına) ve vatanını/milletini/devletini seven herkese tarihi bir sorumluluk düşüyor. AK Parti ve MHP seçmenleri (Cumhur İttifakı) bu sorumluluğu yerine getirebilmek için 2023 seçimlerinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıdırlar. Gözlerini budaktan esirgemeliler. Ülkesinin/vatanın bekası için 2023 seçimlerinde olağanüstü bir performans göstermeliler.

Çünkü bu seçimler diğerlerine hiç benzemeyecek. Bu seçimler Türkiye’nin kaderini belirleyecek. 20 yıllık kazanım heder edilmemeli. Türkiye, tekrar o eski ‘teslimiyetçi zihniyetin’ eline bırakılmamalı. Türkiye emperyalist, küresel güçlerin eline geçmemeli. Devlet ve millet el-birlik edip tam bağımsızlık yolundan asla vazgeçilmemeli. 2023 seçimlerinde elden ne gelirse yapılmalı. 2023 seçimlerini kazanmak için her şey yapılmalı...

Şu anda bütün dünyanın gözü Türkiye üzerinde. Emperyalist küresel güçler ne kadar yüzümüze gülseler de, ne kadar sırtımızı sıvasalar da, ne kadar Türkiye’yi övseler de asla ve asla inanılmamalı. Aksine yüzümüze gülmelerinin, sırtımızı sıvazlamaların ve Türkiye’yi övmelerinin perde arkasında korkunç bir plan yatmakta!.. Amaçları Türkiye’yi tekrar avuçları içine almak… Ya da Türkiye’yi parçalamak… Türkiye için böylesi en tehlikeli bir dönemde ABD, AB ve NATO ‘ya asla ve asla inanılmamalı. Hepsi bir oyun!.. Hepsi bir tuzak!.. Hepsi bir plan!.. Onlar Cumhur İttifakını dağıtmak, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı devirmek ve muhalefetin kazanması için akla-hayale gelmedik planlar yaptılar!.. Korkunç planlarını 8 ay içinde gerçekleştirebilmek için her şeyi yapacaklar. Türkiye’nin yüzüne gülecekler arkasından kuyusunu kazacaklar! Türkiye’nin sırtını sıvazlayacaklar ama sırtından hançerleyecekler!.. Kısaca, Türkiye’yi korkunç bir tuzağın içine çekecekler!..

Yunanistan!.. Kıbrıs!.. Suriye ve  Irak!.. İç karışıklık!.. Ekonomik ve siyasi darbe!.. Fail-i meçhuller!.. Yunanistan ile SAVAŞ!..  AK Parti’yi bölme ve iç isyan!.. Cumhur İttifakını dağıtma!.. Her türlü iftira ve provokasyon!.. Evet, hepsi ve hepsi şu 8 ay içinde olacak!.. BİZ bütün bunları uydurmuyoruz: istihbaratımız çok iyidir!.. Çünkü Türkiye’nin nabzını çok iyi tutuyoruz.

En büyük tehlike AK Parti’nin kendi içinde!.. AK Parti ikdirarına (Cumhur İttifakına) en büyük saldırı AK Parti içinden gelecek!.. Gizli kulisler, ilişkiler, dirsek temasları, anlaşmalar!.. Başladı bile… AK Parti’ye en büyük darbeyi AK Parti içindekiler vuracak! AK Parti içinde kendini gizlemiş, tek amacı çıkar/rant ve makam/koltuk olanların maskesi 8 ay içinde düşecek!.. Gerçek yüzlerini 8 ay içinde gösterecekler!.. Nasıl ki AK Parti içinde daha önce üst düzey hainler çıktıysa şu 8 ay içinde de çıkacak!.. Maskelerinin düşeceğini bildikleri için AK Parti’ye en büyük darbeyi vurmak için hazır/tetikte bekliyorlar!.. Çünkü onların AK Parti’yi girmekteki amaçları rant/çıkar ve makam/koltuktu. Artık bu seçimlerde rant/çıkarları sona erecek ve koltukları elden gidecek korkusu başlmadı! Çünkü bir daha ellerine böylesi bir fırsat geçmeyecek!.. Bu seçimlerde, AK Parti içindeki bu sinsi/çıkarcı, makam/mevki sevdalısı grup aynı makamlarda kalabilmek için her yola başvuracak!.. Fakat bu sefer AK Parti onlara bu fırsatı vermeyecek! İşte o yüzden AK Parti’ye en büyük darbeyi vuracaklar!.. BİZ bu konuda AK Parti’yi uyarıyoruz! Bir an önce bu sorunu sessizce çözün! Gerçi bu sorunun nasıl çözüleceğini çok iyi biliyorsunuz! Ama iş işten geçmeden ve sessizce çözün! Yoksa durum vahim!..

AK Parti için 20 yıldır yaptığımız araştırma, inceleme ve istihbarat sonucunda üç sınıf çıktı. Birinci Sınıf: gerçekten dava adamı, inanç, vatan, millet, bayrak diyen çok samimi her nefer büyük bir sınıf. Bunları da kendi içlerinde üç gruba ayırabiliriz. İlk grup, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın en yakınında, sadakatlerinden, vefakarlıklarından ve fedakarlıklarından hiç şüphe etmediğimiz üst düzey bir grup. Bunlar içinde 100'e yakın insan olsa da zirvede üç isim var! Ben sadece zirvede olan ikisinin ismini vereceğim. Birisi MİT Başkanı Hakan Fidan diğeri de Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın. Üçüncü kişi bende gizli kalsın! Sadakat, vefa ve fedakarlıklarını esirgemeyen ikinci grup ise AK Parti içinde en büyük çoğunluk.  Yani AK Parti’nin gerçek tabanı, gerçek gövdesi... 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a adeta çelikten zırh oluşturdular. Bunlar R. Tayyip Erdoğan ve AK Parti sevdalıları. Milletin özü/mayası… Bunları 15 Temmuz Destanı’nda gördük ve yaşadık. Darbeye karşı ellerinde/bellerinde silah olmadan seve seve ölüme/şehitliğe yürüdüler. Kimi de gazi oldu. Bu sınıf AK Parti’nin omurgasını teşkil ediyor. Ve başkanları R. Tayyip Erdoğan’ın sözünden asla çıkmıyorlar. Zaten AK Parti’yi ayakta tutan bu büyük gruptur. Yani, milletin ta kendisidir... Bir de öyle bir grup var ki (yani asıl manevi üçüncü grup) ne adları bilinir ne sanları… Bunlar halkın içindeki Allah(cc) dostları… Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi koruyup/kollayan onların DUALARIDIR. Onların DUALARI MANEVİ ZIRHDIR!..

AK Parti içinde ikinci grup: bunlar önce çok iyiydiler, sonra makam/koltuk, rant/çıkar bunları değiştirdi. Ve DEĞİŞTİLER, DÖNÜŞTÜLER… Şayet bu seçimlerde makamları/koltukları, rantları/çıkarları elden gideceğini anladıkları anda AK Parti’yi satacaklar! AK Parti gemisinden inecekler ve başka siyasi gemiye gidecekler. Çünkü şimdiden kulis görüşmeleri başladı. Eski devşirme ve hainlerin yanı olabilir. Onların da kimler olduğunu zaten herkes biliyor.

AK Parti içinde asıl üçüncü ve en tehlikeli grup ise ta baştan ikiyüzlü/sinsi, FETÖ terör örgütü kripto mensupları ile dış güç odaklı çok profesyonel, yabancı istihbarat birimlerine bilgi taşıyan ve bugüne kadar kendilerini çok iyi gizlemiş ama az sayıda tehlikeli bir gruptur! Bunlar AK Parti’nin/iktidarın en tepelerinde, en ortalarında ve aşağısında bile görev almış olabilirler! Bu grup aynı zamanda FETÖ terör örgütü kripto mensupları ile de içli-dışlıdır. AK Parti’nin kuyusunu kazan işte bu iki gruptur. İşleri fitne, provokasyon, plan/tuzak ve kumpastır! Şu anda öyle bir çalışıyorlar ki…

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin gerçek kurmaylarının ilk yapacakları şey bunları tespit edip etkisiz/hareketsiz ve yetkisiz hale getirmektir. De bu da o kadar çok zor ki… Adeta imkansız!.. Çünkü bu grup olağanüstü sinsi, olağanüstü akıllı, olağanüstü kurnaz. Karda yürürler izlerini belli etmezler!.. Onların defterini bir tek güç dürer o da AKSAKALLILAR, AKSAÇLILAR ve KEFENLİLER. O iş de onlara düşüyor!.. Bu konuda Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı müsterih olsun… AK PArti iktidarı, MHP (Cumhur İttifakı), T.C. Devleti yalnız değildir. Kısaca, TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR!..

Bize düşen Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi UYARMAKTI, BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK. Bundan sonrası Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve AK Parti kurmaylarında…