sirvanyucel @ hotmail.com

Hepimiz de var olan değersizlik nasıl buharlaşır? 

Değersizlikten tamamen özgürleşmek mümkün mü?


Bu hayati soruları Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanlarına sorduk çok etkili cevaplar aldık bu değerli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.  
 
Bir insan hayatındaki pozitif olan herkese ve her müteşekkir olmalıdır. Birey gelisim yolundaki başarıları, deneyimleri, potansiyelleri, pozitif eylemleri, özellikler için kendisini takdir etmelidir.


İnsan özellikle ona değer veren ve onun değer verdiği herkese minnet duymalıdır. Bu minnet duygu tıpkı suyun ateşi söndürmesi gibi değersizlik his buharlaştırır. Birey şükredebileceği şeyleri hafızasına kaydetse sayısına şaşırır.

Bir insanın kendisini her şeyiyle kabul etmesi kendine değer vermesinin temelidir.  Gelişirken insan tüm hataları ve kusurlarıyla bile değerli bir varlık olduğunun farkındadır. Yeryüzünde kimse mükemmel değildir.

Aklı başında olan herkes kendisinde bir şeyleri değiştir mek ister ve bu istek bir soruna işaret etmez, akıllılığa işaret eder. Zira değişmek istemeyen insan asla ve asla gerçek insan olamaz.

İşin sırın, bireyin olduğu her şeyi minnettarlıkla kabul etmesi ve olmadığı her şeyi fırlatıp çöpe atmasıdır. Zira bir insanın olmadığı şey olmak için gösterdiği tüm çabalar onu değersiz hissettirir çünkü bu bir yalandır.

Gerçek şu ki bir insan olmadığı şey olmak için ne kadar çok çabalarsa kendisini o kadar değersiz hisseder. Birey gerçekten olduğu şey olarak kendisini daha da mutlu ve değerli hisseder.