mehmetcicek @ gmail.com

Diyarbakır Bütün Ülke İçin Yastadır

Deprem bölgesinde ve diğer illerde bağımsız veya artçı depremler yaşanmaya devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkisi tüm yurtta devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AFAD ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından deprem sonrasında yaşanan can kayıpları ve hasarın boyutuna ilişkin açıklamalar yapılıyor.
Deprem bölgelerinde, 830 bin 783 binadaki 3 milyon 273 bin 605 bağımsız birimde hasar tespit çalışması yapıldı.
Hasar tespit çalışması tamamlanan 105 bin 794 binadaki 384 bin 545 bağımsız birimin acil yıkılması gereken, ağır hasarlı ve yıkık olduğu tespit edildi.
24 bin 464 binadaki 133 bin 575 bağımsız birimin orta hasarlı olduğu tespit edildi. 205 bin 86 binadaki 1 milyon 91 bin 720 bağımsız birimin az hasarlı, 407 bin 786 binadaki 1 milyon 409 bin 654 bağımsız birimin ise hasarsız olduğu tespit edildi.

Diyarbakır bütün ülke için yastadır.

Esnaflar ilk zamanlar iş yerlerini açmadı ve arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Diyarbakır'da UMKE AFAD Kızılay belediye ve jandarma ile beraber halk yoğun bir şekilde enkaz altında arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Kızılay Diyarbakır Şubesi önünde Diyarbakırlıların kan vermek için kuyruk oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Kendi yarasını sarmadan hemen komşu illere yardıma koşan Diyarbakırlı hemşerilerimle ne kadar gurur duysam azdır... Rabbim ülke olarak insanlık olarak geçtiğimiz bu zor süreçten hayırlısı ile bir an evvel toparlanmayı nasip etsin...

Deprem sel ve hayvanlarda gördüğümüz hastaliklardan oluşan bir dizi afet gündemi bizlere RABBİMİZE DAHA FAZLA YAKINLASMAYA VE  DUA ETMEYE  sebep olmalı. Çünkü BİZİ YARATAN İMTİHAN EDEN VE EN SONUNDA HESABA ÇEKEN ODUR...

DEPREMDE VEFAT EDEN KARDEŞLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM. TÜM DEPREMZEDE VE SELDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA İSE BİRLİK OLMA ZAMANI  KARDESLİK ZAMANIDIR DİYORUM.