baskentpostasi @ gmail.com

Türkiye’nin bugününü anlayabilmek için dününü çok iyi bilmek gerekiyor. Yıllarca Amerikancı, NATO’cu, IMF’ci ve Avrupacı zihniyete teslim oluşumuzun sebepleri/gerekçeleri, nedenleri ve sonuçlarını öğrenebilmek için şu andaki CHP’ye çok iyi bakmak gerekiyor!

CHP’nin miladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile başlar Deniz Baykal ile sona erer! M.Ö. CHP ve M.S. CHP diye iki döneme ayırırsak ancak eski CHP ile yeni CHP arasındaki farkı görebiliriz. Her iki döneme ışık tutmak için yeni CHP’yi turnusol kağıdı olarak kullanabiliriz! Ancak o zaman yeni CHP’nin mi eski CHP’nin mi MİLLİ olup-olmadığını anlayabiliriz.

Türkiye’de son 20 yıla damgasını vuran AK Parti’yi anlayabilmek için geçmişte yaşanan siyasi olayları ve gelişmeleri (neden ve sonuçları ile birlikte) çok iyi bilmek gerekiyor. Son 20 yıl öncesi Türkiye ile son 20 yıl içindeki Türkiye’nin siyasi, ekonomik, teknolojik, askeri, istihbarı vs. birçok yönünü karşılaştırdığımızda ancak şu andaki Türkiye’yi çok iyi anlayabiliriz.

Türkiye’nin geleceğini görebilmek için geçmişine ayna tutmak gerekiyor! R. Tayyip Erdoğan öncesinde, milli ve ulvi değerlere sahip çıkmak isteyen merhum Adnan Menderes ve Merhum Turgut Özal’ın neden önünün kesildiğini anlamak için şu andaki CHP zihniyetine bakmak gerekiyor!

Hatta merhum Demirel’i, Ecevit’i, Türkeş’i, Erbakan’ı anlamak için bile bugünkü yeni CHP’ye ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bakmak yeterli olacak! Yahu sadece Deniz Baykal dönemi CHP’si ile şu andaki Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sini karşılaştırdığımız zaman bile TÜRKİYE GERÇEĞİ ortaya çıkar!

Eski CHP’de ne kadar vesayetçi bir sistem anlayışı olsa da vatan, millet, bayrak ve devlet konularında incelik, titizlik ve hassasiyet vardı. Çünkü sadece 1974 Kıbrıs çıkartmasında merhum Bülent Ecevit’in merhum Erbakan ile hareket etmesi örneği bile ne demek istediğimizi çok iyi izah eder.

Yeni CHP’nin genel başkanı dahil, kurmayları ve tüm üst düzey ekibine hele bir bakın!.. Yerli ve milli olmayan ne ararsanız var! Dışa bağımlılık başta olmak üzere terör örgütlerine destek vermeye kadar her türlü melanet ve ihanet...

Türkiye çok değişti. 20 yıl önceki Türkiye ile şu andaki Türkiye arasında o kadar çok fark var ki!.. Yeni Türkiye ile eski Türkiye arasındaki farkı görebilmek için askeri darbeleri, muhtıraları, siyasi ve ekonomik krizleri derinlemesine irdelemek gerekiyor. Ancak o zaman AK Parti’yi ve şu andaki Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı çok iyi anlayabiliriz. Aynı zamanda AK Parti karşısındaki CHP ve diğer muhalif partilerden oluşan Millet İttifakı’nı çok iyi anlamış oluruz.

Rahmetli Alparslan Türkeş’in mirası MHP hiç olmazsa emin ellerde kutlu yoluna devam ediyor. Türkiye’nin en zor zamanında hiçbir karşılık beklemeden AK Parti’ye desteğini esirgemeyen MHP ve onun şu andaki Genel Başkanı Devlet Bahçeli hiçbir taviz vermeden ülkesinin bekası için mücadelesine devam ediyor. Ya diğerleri…

Üç siyasi parti, üç merhum büyük insanın kemiklerini sızlattığı malum! CHP, Atatürk’ün, DP, Menderes’in, Saadet Partisi Erbakan’ın kemiklerini sızlatıyor! Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nde sadakat ve vefa olmadığı için kemik sızlatmaları mevzubahis edilemez! İYİ Parti’nin durumu ortada olduğu için hiçbir söze hacet yok!

Ya bir de AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a ne oldu sormak gerek. Nerede kaldı dava anlayışınız, sadakatiniz ve vefanız?! Diyelim ki AK Parti’den ayrıldınız ve ayrı ayrı siyasi partiler kurdunuz! Peki, aranızda yüzde 90 zihniyet farklılığı olan Yeni CHP ile ittifak yapmak da neyin nesi?!

CHP, Deniz Baykal’a yapılan kaset komplosu ile birlikte tuz-buz oldu ve eriyip gitti! Deniz Baykal sonrası CHP’nin özü de sözü de amacı da değişti. Bambaşka bir CHP olup çıktı. Türkiye aleyhine ne varsa alkışlayan, yerli ve milli olmayan her şeye destek veren, ihanet, dalalet ve gaflet içindeki bir CHP’den bahsediyoruz.  

Daha açıkçası gayri milli bir CHP’den, FETÖ, PKK ve PYD terör örgütlerine ‘terör örgütü’ diyemeyen bir CHP’den, terör örgütleri ile gizli kapılar arkasında flört eden bir CHP’den, terör örgütlerine yönelik operasyonlara karşı çıkan bir CHP’den, hatta TSK’nın kimyasal silah kullandığı ve çocuk katili olduğu iftirasını dillendiren bir CHP’den, ithal danışman ve ithal proje ile Türkiye’yi kalkındırmaktan söz eden bir CHP’den bahsediyoruz.

Aslında AK Parti ve R. Tayyip Erdoğan’ı çok iyi anlayabilmek için CHP’nin geçmişine bakmak gerekiyor! AK Parti ve R. Tayyip Erdoğan’ı anlayabilmek için CHP’nin geleceğine de bakmak gerekiyor!  AK Parti ve R. Tayyip Erdoğan’ı anlayabilmek için Atatürk’ün kurduğu CHP’nin bugün kimlerin elinde olduğuna bakmak bile yeterli!..

Eski CHP’nin misyonu, vizyonu ve amacı belliydi: cumhuriyetçilik, halkçılık, laiklik, milliyetçilik, devletçilik ve inkılapçılık. Hiç olmazsa yerli ve milliydi! Yeni CHP’de 6 OK hedeften saptı ve geri tepti! Yeni CHP ile 6 OK, mandacı, himayeci, teslimiyetçi zihniyetin HEDEFİ oldu!.. Ve beyaz bayrak açıp teslim oldu!.. Sonuç: Yeni CHP’de yeni bir ZİHNİYET!..

Şimdiki yeni CHP’nin misyonu, vizyonu ve amacı?! Türkiye aleyhine gayri milli ne varsa savunan Yeni CHP’nin YENİ mimarları: Prof.Dr.Jeremy Rifkin, Prof.Dr. Rafet Gürkaynak, Prof.Dr. Hakan Kara, Prof.Dr. Daron Acemoğlu, Prof.Dr. Ufuk Akçiğit, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi’nin kurucusu ve Koordinatörü Hacer Foggo ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke…

Bunlar mı Türkiye ekonomisini düze çıkartacak?! Yahu, bırakın Türkiye’yi düze çıkartmayı, bunlar daha yolun başında Türkiye’yi emperyalist küresel güçlerin kucağına atarlar! Zaten asıl amaçları da budur. O yüzden yeni CHP’nin danışmanlığına ve kurtarıcılığına soyundular.

Yeni CHP’nin yeni danışmanlarından her birinin özgeçmişine, nerede yetiştiklerine ve kimlere hizmet ettiklerine bakarsanız asıl amaçlarının ne olduğunu da çok kolay anlarsınız. Ne olacak, kasetle gelen bir genel başkan ve devşirme kurmaylarla, yerli ve milli olmayan ithal başdanışmanla, himaye ve mandacılığı kabul eden danışmanlarla ancak bu kadar olur!..

ŞİMDİ SORUYORUZ: Kılıçdaroğlu’nun CHP’si mi yerli ve milli, yoksa Erdoğan’ın AK Parti’si mi yerli ve milli?!