baskentpostasi @ gmail.com

Sezona çok ama çok çok geç başlayan Kastamonuspor  takımı bireysel olarak kariyerli ve kaliteli oyunculara sahip… Doğal olarak gerekli sezon öncesi kampı yapamadığı için ve takıma  yeni katılan oyuncular olduğu için hala uyum sorunu  fazlasıyla göze batıyor.

İlk iki haftaya göre  Bucaspor karşısında takım savunması  çok iyiydi. Yeni transfer kaleci Eray tam bir tecrübe abidesi. KSK, Cumartesi günü Bucaspor’dan 1 puan aldıysa bunda kaleci Eray’ın büyük katkısı oldu.

Belli ki Metin hoca, bir hafta boyunca takım savunmasına ağırlık vermiş. Savunmada Faruk,  takıma yeni gelen Erman ve Şaban’ın performansı çok iyiydi. Özellikle ilk yarıda Faruk’un sağ kanattan bindirmeleri ve ortaları iyiydi.

KSK defansı görevini yaparken orta saha malesefüretken olamadı. Orta saha üretken olamayınca takım rakip kalede pozisyona girmekte zorlandı. Orta saha  çok top kaybı yaptı ve kaptırılan toplar rakip takımın hücumuna dönüştü. KSK, Cumartesi günü bir puan alabildiyse birincisi kaleci Eray’ın ve  savunmadaki oyuncuların üst düzey performansına borçlu.

30’ncu dakikada  maçın hakemi KSK’nın net bir penaltısını vermedi. Tribünler haklı olarak maçın hakemi aleyhine tezahürat yaptı. Bu pozisyon bana göre de net penaltıydı. Ama maçın hakemi Süleyman Bahadır bu pozisyonu es geçti.

Maçın kırılma anlarından biride hiç kuşkusuz 65’inci dakikada yaşandı. Bucaspor’un sol kanattan yaptığı atakta Taşkın’ın sert şutu üst direkte patladı. Bu pozisyonda şans faktörü KSK’dan yanaydı.

İkinci yarıda oyuna Ergin Keleş’in yerine giren Efe Görgülü, iyi bir görüntü çizmesine rağmen yakaladığı tek pozisyonu gole çeviremedi. Bucaspor savunması Efe’nin vuruşunu kale çizgisinden çıkartmayı başardı.

Bucasppor maçıyla ilgili söylenebilecekler bunlar.

Maçtan önce ünlü sanatçı Doğuş, boynunda KSK kaşkoluyla taraftarları selamladı ve maçı şeref tribününden izledi.

Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu maçın bir bölümünü izledikten sonra Belediyespor’un hentbol maçını izlemek için stattan ayrıldı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve MHP İl Başkanı Emin Çınar maçı kulübün Onursal Başkanı Cengiz Aygün ile birlikte izlediler.

Cengiz Aygün , maçın ikinci yarısını karşı Maraton tribünündeki taraftarların isteği üzerine onların arasında izledi.

Özetle; KSK savunmada iyiydi orta sahada ve hücumda üretken değildi. Metin Hoca, 2’inci ve 3’üncü bölgede daha çok taktik çalışmalı… Kale ve savunmayı halletmiş, orta saha ve hücumu da çözebilirse  Uşakspor maçıyla birlikte çıkışa geçebilir…

GÜNÜN SÖZÜ

“Zorlukları, sürekli çalışarak aşabilirsiniz””