ezgiacar99 @ gmail.com

Hayata karşı cesur olamadım hiçbir zaman, çoğu zaman gereksiz korkularımın esiri olarak sürdürdüm kendi döngümü, bu bana çaresizliği öğretti, kendi uydurduğum çaresizliği.
Aldığım kararların tamamından şüphe ettim. Yeni girdiğim her yolda dizlerim titriyordu, bu durum dümdüz yollarda bile takılıp düşmeme sebep oldu.
Kurduğum her cümleden tutarsızlık akıyordu, tüm bu cümleler, bana zamanla cümlelerimi de tutarsızlıklarımı da kendime saklamam gerektiğini öğretti.
Kafamın içinden geçirdiğim düşünceler birçok yetersizliğimle alakalıydı, bu düşünceler bana kendime ait 'yeterlilik' duygusunu unutturdu.
Bahanelere sığınmanın tam anlamıyla çaresizlik olduğunu kavradığımı sandım, bu varsayım bana karşıma çıkan her güçlükte kendimi suçlamayı öğretti.
Çevremdeki herkesi ve her şeyi mükemmel görmek istedim, bu anlamsız istek beni kendi kusurlarıma tahammül edemez hale getirdi ve öz sevgimi sorgulattı.
Kusursuz olma isteğim yüzünden doğallığımdan çok şey çaldım, bu hırsızlık her geçen gün aynaya baktığımda gördüğüm insanı eleştiri yağmuruna tutup kırmama sebep oldu
Belirli konularda her şeyi yalnızca kendimin bildiğini sandım, bu gereksiz özgüven hata paylarımı hesaplamamı engelledi ve hayal kırıklıklarımın sayısını epey arttırdı
Başarma ihtimalim olan her yolda başarısız olma ihtimalini de düşünüp yarı yoldan geri döndüm, bu beni hayata karşı pasif hale getirdi.
Toplum tarafından daima kabullenilmek istedim ve aksini aklıma getirmek bile istemedim, bu beni kendi özgünlüklerimden uzaklaştırıp sıradanlaştırdı.
Daima öyle olmasam bile güçlü görünmek istedim, bu zayıflıklarımı fark etmemi engelledi ve asla güçlenemedim.
  Her şeye rağmen varım. Varlığımı tatlı bir telaş ve bilinçsiz bir heyecan içinde sürdürüp gidiyorum. Evren beni her halimle kucaklıyor. Bana kalan bu kucaklayışı fark etmek ve hakkını vererek yaşamak. İnişlerim-çıkışlarım, iyiliklerim-kötülüklerim, mutluluklarım-mutsuzluklarım hepsi bana ait. Her yeni gün, bana verilen sıfırdan bir başlangıç hakkı. Umut etmek, başarmak, güçlenmek ve deneyimlemek için her gün sıfırdan...