ramercbey @ gmail.com

Şehrin en mutena, en lüks, en gözde yerinde harikulade manzaralı bir koru içinde şahane bir köşk. İçinde bir gazeteci baron oturuyor. Aylık maaşı doların onbinleriyle...

Köşk dediysek saray yavrusu. Şöminede, çıtırdıları daha müzikal olduğu için Afrika’dan ithal pahalı odunlar aheste aheste yanıyor. Bir garson «köşe yazar» olan baronun portakal suyunu tazeliyor. Baron yarınki yazısını bitirmiş, viskisini yudumluyor. Türk viskisi de içmiyor, İskoç viskisini tercih ediyor.

Dikkat!. Gazeteci baronun yazı konusu “Orta Direğin Beli Kırıldı...”

Köşe başlarına Sabataycıları ve birtakım derin kriptolarını geçiriyorlar. İslâmî hareketi dejenere ve manipüle etmek için de, dini imanı para olan, nefs-i emmarelerine put gibi tapan birtakım moloz İslâmcılardan ve Şiâ ajanlarından yararlanıyorlar.

Gerçi bunların (en azından bir kısmının) dosyaları hazırdır, herifi veya karıyı bir müddet kullandıktan sonra iki dosya patlatacak ve işi bitireceklerdir yeri zamanı gelince.

Bizde gazetecilik internet sonrasında tam anlamıyla ayağa düştü.

Kimi zaman “şu da kimmiş, attığı başlık da tuhaf” diyerek okuyayım diyorum, bölgeye acemi birinin zeytin ağacından (erik yahut kiraz alır gibi) zeytin koparıp ağzına attığında yaşadığı hali yaşıyorum.

İyi ki bir gören yok. “Şaşkına bak, yahu orada kâmil, kıraatinden müstefid olacağın adam ne arar?” diyerek halime gülecekler.

Pişmiş kelle gibi sırıtan, yaşına mugâyir kılıkta fotoğrafı olan köşe yazarı biri, bekârlık yıllarında evine nasıl karı attığından bahsediyor, en saçma ve rezil şeyleri yazıyor ama kimseden çıt yok.

İnternet köşe âleminde böyle daha ne tipler var. Uyanıkları var, intihalcisi var, dekolte kıyafetiyle, güzellik (keppazelik diyorum ben) yarışması dereceli köşe yazarımız bile var. Var da var. Lâkin çoğunun olmayanı ise, yazarlık işinde en ziyâde lüzumlu olanlar.

Alayının Türkçesi fevkalâde kıt, hattâ o kadar ki, uydurukça olarak bile kelime haznesi tamtakır. Eh biz de aynı internet köşe âlemindeyiz, “buralarda kaliteli bir matah bulamazsınız” dedim ya.

* * *

ORC Araştırma Şirketi tarafından Karadeniz Bölgesi’nin Samsun, Karabük ve Giresun illerinde Haziran Ayı siyasî eğilimleri araştırılmış.

Ankette "Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" suali yöneltilmiş. Bahsekonu illerin her üçünde de AK Parti birinci parti çıkmış.

Amma ve lâkin, hemen arkasından gizli toplum mühendislerinin şişirdiği Meral ablanız geliyor iyi mi? Kötü partisi ana muhalefet CHP'yi geride bırakarak ikinci parti. Hayli dikkat çekici değil mi?

Muhterem okurlarım, elbette kadere iman ederiz. Yine de “kader yayları gerilmiş okları fırlatılıyor elden ne gelir?” diye düşünmeyiniz, mü’minlere düşen sonuna kadar mücadeledir.

Bu imtihanımızın icabıdır. En azından geçer not almış olur, ahiretimizi kurtarırız. Bu vatanı bize hediye mi ettiler de kolayca iade edelim? Hem bakarsın iktidar da günahlarına tövbe ederek çok daha hayırlı bir icraate yönelir mücadelemiz sayesinde. 21.06.2022