ismetaktas @ bizimsamsun.net

PARLAYAN YILDIZ SAMSUN

Samsun’da turist sayıları geçen yıla göre artış gösterdi.

2022 yılın da Samsuna gelen turist sayısı alınan rakamlara göre 1 milyon civarına ulaştı.

Samsun için çok olumlu ve yarınlarda umut verici güzel rakamlar yeter mi yetmez tabii daha çok birlik beraberlik içerinde çalışıp hep birlikte 1 milyon turist sayısını 2 milyon ve üzeri rakamlara çıkarmak hepimizin aslı görevidir.

Samsun da en çok ziyaret edilen yerlerin başında Bandırma Gemi Müzesi yer almaktadır.Bandırma Gemi Müzesini Batı park Amazon Köyü izlemektedir ve sırası ile Gazi Müzesi,Kent Müzesi,Panorama Gösterim Müzesi ve Bafra Arkeoloji Müzesi izlemektedir.

Tabi ilçelerin de bulunan eşsiz güzellikleri de unutmayalım.

Samsun turizm açısından bölgemiz de gelişen illerden biridir.

Karadeniz Bölgesin de Samsun il ve ilçeleri ile turistlerin en çok yoğun ilgi çektiği yerlerden bir tanesidir.

Özelikle ilçeler de Havza 25 Mayıs Termal Turizm Kaplıcaları,Ladik Akdağ Turizm Merkezi,Ayvacık Turizm Koruma Gelişme Bölgesi,Vezirköprü Turizm Merkezi,Bafra Turizm Merkezi ve 19 Mayıs Turizm Merkezi

Canik, Tekkeköy,Çarşamba,Terme ve diğer önemli bölgelerimiz bulunmaktadır.

Bu bölgelerimizi hep birlikte tanıtmak Samsun’a çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Yaşamış olduğumuz 21.yüz yıl da Samsun ve Bölgesini Avrupa ve Dünyadaki Teknoloji ve tanıtım araçları çok iyi kullanmalı yerinde zamanında tespitler yapılarak ortak çözümler aranmalı.

Her atılımı çalışmayı sadece Devletten beklenmemeli bu işin duayenleri işletmecileri tanıtım elçileri turizmciler otelciler bütün erkler bir araya zaman zaman değil her zaman gelip Samsun’a daha çok yerli ve yabacı turist sayısını nasıl artırabiliriz bunun çalışmalarını yapmaları gerekmektedir.

Samsun’a her gelen yerli ve yabacı turist memnun bir şekil de bölgemizden olumlu izlenimler ile ayrılırsa birer turizm elçisi olarak bizlere hizmet ederler.

Tanıtım olmadan talep olmaz

Saygılarımla

İsmet AKTAŞ