ramercbey @ gmail.com

Halimize bakın! Türkiye gibi bir ülke, parlamentosunda az daha ölümle sonuçlanacak bir kavgaya sahne oluyor!. Vekiller konuşamıyor ama pek a’lâ dövüşebiliyorlar.

KILIÇDAROĞLU müdür TBMM’ni karıştırdı, GAZİ kelimesine gıcık kapmış, “bırakın bu ayakları” dedi, kavga çıkarttı. (Meral ablaları da yumruk atılan vekili Örs için yazdığı twitter mesajında GAZİ kelimesini hasseten vurgulamış. Bunların altılı masa çoktan çökmüş efendiler)

ABD gezisi de gündemin orta halli bir maddesi olarak hálâ konuşuluyor, değerlendiriliyor. Üstelik yapılan gezi hem siyasî hem malî bir rezalet.

Anamuhâlefet partimizin bu geziden üç-beş cent elde edip edemeyeceğine odaklanmış partisi. Herifler parayı babalarının hayrına verecek sanki. Akıl akıl gel de çengele takıl...

* * *

Türkiye sadece elindeki Bor rezevrinin bile bütün borçlarını ödemeye yetecek kıymette olduğu bir ülkedir. Şu anda gâvur ABD’nin bir doları bizim 20 liramıza yakın. Bu da ayrı bir rezalettir.

Türkiye’nin bu hale nasıl geldiği, nasıl getirtildiği tartışılmıyor bütçe görüşmelerinde. Zaten tartışma da yapılmıyor dövüşülüyor...

Türkiye’mizin geleceği için hayati önem taşıyan bu meselelerin yerine biz neyi tartışıyoruz? Recep Tayyip Erdoğan 2023 seçimlerini de kazanabilir mi kazanamaz mı?

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, adam çıkıp bir parti kurmuş. O da diğerleri gibi seçimlere girmiş. Siz de Atatürk’ün kurduğu partinizle karşısına çıkmışsınız. Çıkmışsınız yenmiş, çıkmışsınız yenmiş, yenmiş de yenmiş... Şu söylediklerinizden hálâ utanmıyorsunuz...

Beğenen oy verecek beğenmeyen vermeyecek. Erdoğan Türkiye’nin ortasında, Ankara’da siyaset yapıyor, dünya süperlerine ayar veriyor.

Siz kalbi kararmışlar! Siz bu zihniyetle, Türkiye sevdalısı bir devlet adamının ortaya çıkmasına on yıllardır mani oldunuz.

Merhum Erbakan size ne yapmıştı da onca rezillik yaptınız? Onbir ay gibi bir zamanda çökertilmiş bir ülkeyi ayağa kaldırma başarısını gösteren bir başbakana “Millet seni istese bile başbakanlık yapamazsın” dediniz.

Gün geldi, ABD’ye giden ve bugünlerde ABD gazıyla siyasette pek agresif davranan, abuk sabuk konuşan başkanınız için “acaba 500 milyon doları kopartabilir mi” diye bakıyor, bunca seçim kaybettirmiş birinden hálâ medet umuyorsunuz.

Sizler millete ve milletin değerlerine bu kadar hasım olmasaydınız, geçmişte merhum Erbakan’a saygı duyar, bugün onun ekolünden gelen sayın CB Erdoğan’ı da bu kadar yok etme sevdalısı olmaz, ABD’ye ve tüm dünyaya “Türkiye’nin ne güzel bir anamuhalefeti varmış” dedirtirdiniz. O zaman da ABD siz istemeden dolarlarını önünüze koyardı.

Niye biliyor musunuz? Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez de ondan. ABD dünyanın en jeostratejik coğrafyasındaki Türkiye’ye (iktidarına da muhalefetine de) gerekirse kasasını bile boşaltır. Yeter ki süper güç olarak kalabilsin.

Siz şimdi bu dediklerime muhtemelen burun kıvırıyorsunuzdur. Size derim ki önce jeostrateji nedir öğrenin, sonra da “süper güçler neyi, niçin yaparlar” konusunu bir güzel araştırın. Hadi naş... 08.12.2022