medya24.25 @ gmail.com

Bugün yine , yeni köşe yazımı paylaşmak yerine , önemli gördüğüm bi yazıyı buradan aktarmayı uygun gördüm . Milat Gazetesi'nden UFUK COŞKUN'un haklı isyanı başlığıyla yazarın tespitlerine dikkat çekmek istedim . 

Milat Gazetesi' ndeki köşe yazısında çoğumuzun içinden geçen duygulara tercüman olan yazar 14 Mart'taki yazısı son derece kıymetli bir tespiti dile getirmiş . Gazetenin ve yazarın hakkını gözeterek bir kısmını paylaşıyorum. Devamı linkte ; 

Ufuk Çoşkun 

Bu Çifte Standarda isyan Ediyorum

Çocuk dünyanın her yerinde çocuktur. Esmeri de güzeldir, sarışını da, siyahı da, beyazı da kızılı da. Savaştan en çok onlar etkilenir. Benim için dünyadaki tüm çocuklar, masum sivil halklar aynı derecededir.

İnsanları ayrıma tabi tutmak, beyaz, sarışın, mavi gözlü olanları kayırmak kirli, faşist, insan karşıtı bir zihniyetin ürünüdür.

Batı medyası başta olmak üzere Türkiye’deki ana akım medya, yazarları, sanatçıları, siyasetçileriyle birlikte günlerdir Ukrayna’daki dramı işliyor. İşlesinler, bir şey dediğim yok. Amerika ve NATO’nun algıları üzerinden tek taraflı propaganda yapıyorlar. Sorun bu!

Ülkesini NATO ve Amerika’nın tehditlerine karşı savunmak durumunda kalan ülkeler ve insanlar nedense kimsenin ilgi alanına girmiyor. Orada ölen çocuklar, masum sivil halklar kimsenin umurunda değil.

Uluslararası İnsan Hakları Örgütü Ain  al-Insiyah yakın bir zamanda son 2400 gün içinde Yemen’de yaşananlarla ilgili bazı istatistikler yayınladı.

ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de içinde olduğu uluslararası savaş koalisyonu bakınız Yemen'de neye mal olmuş?

Son 2400 gün içinde toplam sivil kayıp sayısı, 44.221. Bunlardan 4,270'i çocuk, 2,850'si kadın olmak üzere 17.290 Yemenli öldürüldü.

4.270 çocuk öldürülmüş! Bu çocukların dramı bir gün olsun medyada işlendi mi? Ukrayna’da geceli gündüzlü mesai yapan ağlak yazarları neden Yemen’de göremedik?

Devamı : 

https://www.milatgazetesi.com/yazarlar/bu-cifte-standarda-isyan-ediyorum-4561/