saglambusra1944 @ gmail.com

Üniversite öğrencileri uzaktan eğitimle mezun oldu
2019 yılının Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle 11 Mart 2020'de pandemi ilan edilmiştir. Bu nedenle tüm dünyanın en önemli gündemi haline gelen Covid-19 birçok alanla beraber eğitim alanını da etkilemiştir. Özellikle de üniversite öğrencileri en çok etkilenen taraf olmuştur. Yüz yüze eğitimden, uzaktan eğitime geçiş önündeki bir takım engellerin kaldırılması ve sürecin en az zararla atlatılabilmesi için yetkililerce ortaya konulan uygulamaların çeşitli yönleriyle ele alınarak tartışıldığı ve ülke gündemi haline geldiği görülmüştür.
Uzaktan eğitimin faydası yok
Üniversite öğrencileri uzaktan eğitimin faydalı olmadığını sadece sınavları geçmek için çalıştıklarını  söylemişlerdir.(bu durumdan bende etkileniyorum) Pandemi’ den etkilenen tüm ülkeler Covid - 19 ile mücadele etmeyi aşı olmakla bulmuştur ve insanları aşı olmaya teşvik etmiştir. Böylelikle Covid19  yavaş yavaş dünya gündeminden düşerek insanlar normalleşmeye başlamıştır. Böylelikle eğitim hayatı da kaldığı yerden yüz yüze devam etmiştir.
 Türkiye’de 6 Şubat 2023  felaketi
6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye'de tam bir felaket yaşandı. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli saat 04,17’ de meydana gelen 7,7 şiddetinde olan deprem tam 11 ilimizi etkiledi.
Bazı üniversite öğrencileri ve diğer öğrencilerin 6 Şubat’ta eğitim öğretim hayatı başlayacaktı. Lakin o gün korkunç olay meydana geldi. Üniversite öğrencileri gittikleri şehirden alelacele toplanarak yurtları boşaltmak zorunda kaldılar. Yine eğitim öğretim hayatı yüz yüze’ den uzaktan eğitime geçildi. Bu durumu duyan üniversite öğrencileri isyan etti.
Bu yıl mezun olacak üniversite öğrencileri 2 yıl yüz yüze 2 yıl uzaktan eğitim gördüler. Böylelikle eğitim  öğretim hayatları sona erdi.