Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mustafa Çağır, CUMHA Küre İlçe Temsilcisi Oldu

Kastamonu ilçe temsilcilikleri hızla tamamlanıyor. Cumhur Haber Ajansı (CUMHA), Türkiye’deki beş büyük haber ajansından biri olma özelliğini taşıyor. Kastamonu ilçe temsilciliklerini hızla tamamlayan CUMHA, Küre ilçesi temsilciliğine Mustafa Çağır’ı atadı.

Kastamonu ilçe temsilcilikleri hızla

Mustafa Çağır’ın Özgeçmişi

Mustafa Çağır, 1981 yılında Kastamonu ili Küre ilçesi Ersizlerdere köyünde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Küre’de tamamladı. Kastamonu Anadolu Teknik Lisesi’nden mezun olan Çağır, yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünde tamamladı.

Ersizlerdere Kalkınma Eğitim ve Ekoturizm Derneği’nin Kuruluşu

2010 yılında, bölgesinin gelişimi ve sahip olduğu değerlerin korunabilmesi için Ersizlerdere Kalkınma Eğitim ve Ekoturizm Derneği’ni kurdu. 14 yıldır memleketine hizmet etmeye ve sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor.

İlk Köy Tasarım Rehberi Kitabı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çevre ve Şehir Planlama Bölümü’nü davet ederek, Türkiye’nin ilk köy tasarım rehberi kitabı olan “Ersizlerdere Köy Tasarım Rehberi”nin hazırlanmasına destek oldu. Ayrıca, bölgesine katkı sağlayacak bir tabiat parkı ilan edilmesi için gerekli girişimlerde bulunarak Türkiye’nin 252. Tabiat Parkı’nı kazandırdı.

Doğa ve Kanyon Yürüyüşleri

Her yıl doğa ve kanyon yürüyüşleri düzenleyen Mustafa Çağır, yaban hayatın korunabilmesi için orman yollarına her yıl 5000 adet meyve çekirdeği dikiyor.

En Büyük Hayali

Mustafa Çağır’ın en büyük hayali, doğduğu topraklarda kültürün korunması, gelecek nesillere aktarılması ve sahip olduğu değerleri tanıtarak bölgede doğasever bir turizm bilincinin oluşmasına katkı sunmak.