Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Queen’in Müzik Hakları 1 Milyar Sterline Satıldı: Tarihi Anlaşma!

Efsanevi rock grubu Queen’in müzik hakları, tarihin en büyük müzik satışlarından biriyle Sony Music’e 1 milyar sterline (yaklaşık 1,2 milyar dolar) satıldı. “We Will Rock You”, “Bohemian Rhapsody” ve “I Want to Break Free” gibi ikonik şarkılara sahip olan İngiliz grup, müzik tarihine bir kez daha damgasını vurdu.

Efsanevi rock grubu Queen'in

Variety’nin haberine göre, Sony Music, Queen’in “Another One Bites the Dust”, “Radio Ga Ga” gibi birçok hit şarkısını içeren müzik kataloğunu satın alarak büyük bir anlaşmaya imza attı. Bu satış, müzik kataloglarının ne kadar değerli yatırımlar olduğunu bir kez daha gösterdi. Müzikler, yıllarca filmler, radyo ve reklamlarda kullanılarak telif hakkı gelirleri sağlıyor.

Anlaşmanın dışında kalan tek gelir kalemi ise canlı performanslar olacak. Kurucu üyeler Brian May ve Roger Taylor, halen Adam Lambert ile birlikte turneye çıktıkları için bu geliri ellerinde tutacaklar.

2021 yılında Bruce Springsteen müzik haklarını 500 milyon dolara satmıştı. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda Michael Jackson’ın müzik kataloğunun yarısı da yine rekor bir fiyatla, 1,2 milyar dolara Sony tarafından satın alınmıştı.

Bu rekor satışlar, müzik kataloglarının ne kadar değerli olduğunu ve yatırımcılar için ne kadar cazip hale geldiğini gözler önüne seriyor.