ALİBABA AİLESİ: ''AMACIMIZ; ALIŞILMIŞ MEKANLARIN DIŞINDA, HERKESİN KENDİNİ İYİ HİSSEDECEĞİ BİR MEKAN OLABİLMEK''

AliBaba ailesi olarak sizi tanıyabilir miyiz?

Ankara, İstanbul, Mardin, Kıbrıs ve Kartalkaya’daki şubelerimiz ile Cafe kültürüne yepyeni bir soluk kazandırmak ve tüm dünyaya aynı kalite ile açılmak için yola çıktık.

Dünya lezzetlerini, alanında uzman şeflerimiz ile yeniden yorumlayarak tüm müşterilerimize, tüm şubelerimizde ev konforunda hizmet vermeyi amaçladık.

Zengin menümüz, özenle tasarlanan mekanlarımız, güler yüzlü personelimiz ve yıllara meydan okuyan tecrübemiz ile gastronomi kültürüne farklı bir bakış açısı kazandırmayı başardık.

Gündelik hayatın karmaşasından uzaklaşmak ve yalnızca bir alışkanlık olarak değil; yediği her yemekten keyif almak isteyen misafirlerimize, benzersiz bir deneyim sunabilmek için çalışıyoruz.

AliBaba’nın kuruluş hikayesini anlatabilir misiniz?

AliBaba ismi, kurucumuz Mert Yoğurtçu’nun babasından geliyor.

1959 yılında Rize’de doğan Ali Yoğurtçu, sektöre nargile ürünleri satarak atılmış. Tophane’de açtığı ilk mağazanın ardından da Türkiye’nin dört bir yanına, 12 mağaza ile ulaşmayı başarmış. En büyük hayali ise Türkiye kadar dünyada da nargile sektörüne yön vermek ve hem ülkesinde hem sektöründe fark yaratmak.

İşte ismimiz de tam olarak böyle şekillenmiş. Babasının yolundan ilerleyen kurucumuz Mert Yoğurtçu, aynı anda hem nargile hem cafe sektörüne yeni bir soluk kazandırma hayaliyle AliBaba VIP Lounge’u kurmuş.

Renkli ve farklı bir konseptiniz var. Konseptinizden biraz bahseder misiniz?

AliBaba VIP Lounge olarak, hem menümüz hem de mekan tasarımımız ile farklı zevklere aynı anda hitap edebiliyoruz. Şıklığın ve rahatlığın ön planda tutulduğu mekanlarımızda, gerek güne kısa bir mola vermek isteyenleri ağırlayabiliyor gerekse keyifli buluşmalara ev sahipliği yapabiliyoruz. Her köşemizde anılarınıza keyifli kareleri ekleyebileceğiniz renkli konseptlerimiz mevcut.

 

Geniş bir menüye sahipsiniz, menüde ne tür lezzetler yer alıyor?

Dünya mutfağından geleneksel lezzetlere dayanan bir menümüz var. Bu sayede de her damak tadına rahatlıkla hitap edebiliyor, lezzetlere kattığımız farklı yorumlarla misafirlerimize her yemekte farklı bir deneyim vadediyoruz.

Misafirleriniz tarafından en sevilen ve en sık tercih edilen lezzetleriniz hangisi?

Türk mutfağının vazgeçilmezi AliBaba’nın Serpme Kahvaltısı diyebiliriz.

Serpme kahvaltınızla Ankara’da adından sıkça söz ettiren bir restaurantsınız, sizce bunun nedeni nedir?

Kahvaltımızın çok tercih edilmesinin sebebi ise yöresinden sofralara sunduğumuz peynirler, taptaze sıcaklar, el yapımı reçeller ve birbirinden leziz çeşitlerimiz ile serpme kahvaltının hakkını biz veriyoruz, keyfini ise müşterilerimiz doyasıya çıkarıyor.

Sizin özellikle bültende bahsetmek istediğiniz, öne çıkarmak istediğiniz başka detaylar var mıdır?

Amacımız; alışılmış mekanların dışında, herkesin kendini iyi hissedeceği bir mekan olabilmek. Bu amaç doğrultusunda da insan ayırt etmeden ve hizmet kalitesinden asla ödün vermeden yol alıyor; müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutuyoruz. İşimizi aşkla yapıyor, herkesin keyifli vakit geçireceği, sosyalleşebileceği ve yemek yemekten keyif alacağı bir yer olmaya çalışıyoruz.