GÜLİZ ULUTAŞ BAĞCI: ''KİŞİNİN ŞİFA YOLCULUĞU KENDİ İÇİNDEDİR.''

Sizi Tanıyabilir miyiz?

Ben Astrolog, Kişisel Gelişimci ve Yaşam Koçu Güliz ULUTAŞ BAĞCI. 1974 yılında dünyaya geldim. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler önlisans mezunuyum. Küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğum; kişisel gelişim, spritüel, mistik konular, astroloji ve tarot alanlarında eğitimler aldım. Hayat yolum zamanla yaşadığım rahatsızlıktan dolayı aldığım tıbbi tedavinin yanında reiki şifayla tanışmama vesile oldu. 

Reiki nedir? Reiki ile yolculuğunuz nasıl başladı?

Reiki; ruhsal, bedensel ve zihinsel şifayı birlikte sunan, hiçbir dine ve inanca bağlı olmayan, günlük yaşamımızın içinde her yerde ve her zaman kullanılabilen evrensel yaşam enerjisidir.

Kendi şifa arayışı yolumda ilerlerken, Reiki inisiyasyon ve eğitimlerini alarak reiki grand master teacher olarak bende şifaya kanallık ederek birçok danışanıma bu şifa yolunda, uyumlama ve eğitimlerini vermeye devam ediyorum.

Uyumlama nedir? Bize uyumlama çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Uyumlama (inisiyasyon), reiki master tarafından Anadolu’da halk arasında el verme de olarak bilinen enerjiye kanal olma ile yürür. Kişi dünyanın neresinde olursa olsun zaman, mekân fark etmeksizin bu şifa inisiyasyonlarını online uzaktan talep ettiği takdirde hem bana hem de inisiyasyonu alacak danışana uygun gün ve saat belirleyerek benden alabiliyor.

9. ışık seviye Reiki Grand Master olmam sebebiyle verdiğim (kanal olduğum) inisiyasyonlar tabi dolayısıyla çok, bunlardan başlıcaları;

Usui Reiki, kundalini reiki, kişinin neye ihtiyacı var ise, bunlar para, bolluk bereket reiki , şans reiki, fırsat reikisi, gelir çekim sihri, müşteriçekim sihri, ilişki, ruh eşi, güzellik reiki, gümüş mor alev, tüm çakra güçlendirmesi, aura reiki, 5 element enerji master ve sağlık alanında bir çok uyumlama ve daha burada sayamadığım sayıda uyumlama, inisiyasyon eğitimleri veriyorum. Öncelikle kişinin ihtiyacı olan, alması gereken enerjiyi benimle konuşup, danışanla kararlaştırıyoruz. Ayrıca bilinçaltı ve ilişki şifalandırma çalışmaları yapmaktayım ve bu çalışmalar güzel geri dönüşler aldığım çalışmalarımdır.

Zaman zaman hepimizin dilinde olan Merkür retrosu nedir?

Astrolojik olarak Merkür retrosu, denilen olay; Merkür gezegenin gerilemesi, dinlenme, yörüngesinin yavaşlaması, deyim yerindeyse yerinde sayması gibi anlamlara gelir. Yılda 3 veya 4 defa Merkür retrosu yaşarız. Şu anda da 2021 yılının son Merkür retrosunu Terazi burcunda deneyimliyoruz.

Merkür hangi burçta geriliyor ise o burç ve evin konularında, bir geriye dönme, bakma, durma ve yavaşlama konuları söz konusudur. Aynı zamanda Merkür ikizler ve başak burcunun yönetici gezegeni olduğundan iletişim, haberleşme, sosyal medya, teknoloji, seyahatler, ticaret ve yazılı kaynakları da yöneten Merkür retrosu o alanlarda kısıtlamalar, gecikmeleri verebilir.

Hayatımıza etkilerini nasıl karşılamalıyız? Bu dönemi en az hasarla atlatmak için neler tavsiye edersiniz?

Merkür retrosu, bireysel doğum haritalarımızda hangi burç ve evde ise o konularda gecikmeler ve aksaklıklar olur. İletişimde yanlış anlaşılmalar, ikili ilişkilerde kafa karışıklıkları, ikilemler söz konusu olabilir. Eski eş veya sevgililerle karşılaşma veya geçmişten birinin iletişime geçmesi gibi durumlar yaşanabilir. Merkür retrosunda iletişim, sosyal medya, haberleşme gibi alanları etkilediğinden telefon ve bilgisayarlarınızın verilerini yedeklemenizi Retro döneminde, yeni iş, yeni ilişki gibi yeni bir şeye başlanmamasını tavsiye ediyorum.

Her ne kadar Merkür retrosu olumsuz algılansa da aslında bize sunduğu fırsatlar vardır. Örneğin bir iş başvurusu yapmış iseniz bu sizin karşınıza Merkür retrosunda olumlu olarak dönebilir, burada Merkür retrosu bu fırsatı yeniden size sunar gibi düşünebilirsiniz. Elektronik olarak yeni bir aletin alınmaması iyi olur. Son olarak Merkür retrosunda kazalara, yaralanmalara karşı dikkatli olunmalı ve sakin kalınmalıdır.

Danışmanlık hizmeti verdiğiniz alanlardan bahsedebilir misiniz?

Reiki şifa uyumlama ve eğitimlerimin yanında; tarot danışmanlığı ve astroloji alanında danışmanlık veriyorum. Tarot danışmanlığımda, öncelikle danışmanlık alan kişinin kişilik ve ruh kartlarıyla hayat yolculuğuna dair bilgiler veriyorum.

Tarot bir bilinçaltı okumasıdır. Kişi bireysel olarak iş, kariyer, ilişki gibi hangi konularda danışmanlık istiyorsa öncesinde konuşarak belirliyoruz. Kişinin ilişkisi var ise partneriyle arasındaki uyum için tarot sinastri danışmanlığı da alabiliyor. Astroloji olarak aldığım eğitimlerle beraber, doğum haritası danışmanlığı veriyorum.

Telegram ve Whatsapp grupları aracılığıyla ücretsiz şifa çalışmaları yaptığınızı öğrendim. Bu konu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Ücretsiz olarak uzun zamandır her hafta ya da belli aralıklarla whatsapp ve telegram üzerinden kolektife ve bütüne katkı ve şifa olması nedeniyle gruba katılan herkese ücretsiz olarak online şifa gönderimi yapıyorum. Zaman zaman ücretsiz hediye uyumlama da yaptığım oluyor ve çok güzel, pozitif geri dönüşler alıyorum.

Bolluk ve bereket çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tabi ki seve seve bahsedeyim; bolluk bereketle ilgili 21 günlük grup çalışma workshopları yapıyorum. 21 gün boyunca bolluk bereketle ve parayla olan olumlamalar, hediye şifa uyumlama ve enerji şifa gönderimi, hediye mesaj kartları, sayı sekansları, acces soru cümleleri ve daha güzel çalışmaların dolu dolu geçtiği şifa grupları açıyorum. Ayrıca kişi, bireysel olarak yine benden bolluk bereket reikisi, para, bolluk bilinci uyumlaması da alabilir. Evde de kişiler adaçayı tütsüleyerek kendindeki ve hanedeki negatif enerjileri temizleyebilir, ayrıca tarçın çubuğu tütsüleyerek hanede bolluk bereket enerjisini aktive edebilirler.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Son olarak; kişinin şifa yolculuğu kendi içindedir.

Okuyucularımız sizlere hangi kanallar yoluyla ulaşabilir?

INSTAGRAM: @sezgiselmacera2

Youtube: Tarot açılım videolarım @sezgisemacera2

Telefon: 5058397576

Düzenleyen: Ezgi Acar